Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Paris, Turistlerinin Daha Rahat Etmesi İçin Yeni Önlemler Alıyor
Destinasyonlar

Paris, Turistlerinin Daha Rahat Etmesi İçin Yeni Önlemler Alıyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
29 Haziran 2018

Paris , bütün yaz boyunca sadece ve sadece turistlerin güvenliğini sağlamak üzere mevcut olanlara ilave 5 bin yeni polis görevlendirdi.

Mal varlıklarını korumayı düşünmeksizin gittikleri yerleri turistlerin rahat rahat keşfetme hakları saklı kalsın. Bunu sağlamak özellikle turizm merkezlerinde yetkililerin birincil görevi. Aslında eve gelen misafirleri rahat ettirmenin ardında yatan mantıkla aynı denebilir.

 

5 Bin Paris Polisi Sadece Turistlerin Konforu İçin Çalışacak

Mevcut güvenlik güçlerinin yanı sıra sadece turistlere yönelik olarak sıkıntı yaratabilecek ortamları en aza indirgemek adına 5 bin polis iş başı yaptı. Polisler şehrin özellikle turist yoğunluğunun çok olduğu belli bölgelerde sürekli bulunuyor olacak.

Louvre Müzesi ve çevresi, Eiffel Kulesi, meşhur Champs-Elysées, Latin Quarter, Opera Binası, Montmartre gibi yerler bu yaz polislerin daimî görev yerleri olacak.

 

Turistlerin bu güzel şehirden sadece güzel anılarla ayrılmasına yönelik olarak artırılan görevli polislerin sayısı şimdilik 30 Eylül’e kadar sabit kalacak. Hatta yabancı dillere hâkim polis ve gönüllü öğrenciler de sokak sokak dolaşıp, yabancı turistlere yardımcı olmak için onlarla iletişim bile kuracak.

11 Haziran tarihinden itibaren uygulanmaya başlayan görevli sayısındaki artışın sonucunda sokaklarda huzursuzluk yaratan 24 suçlu yakalandı. Ceza alanlardan çoğu kart oyunları gibi bahanelerle turistlerin ilgisini çekerek, onların dikkatlerini dağıtmayı sağladıkları anlarda yanlarında bulunan paraları çalmak suçundan hapse atıldı.

 

333 kişi ise Eiffel Kulesi gibi önemli ziyaret noktalarına sahte bilet satmak suçundan dolayı ceza aldı.

Güvenlik görevlileri, metro gibi toplu taşıma araçlarını kullanan turistlerin özellikle dikkatli olması gerektiğini belirtiyor. Şüpheli gördükleri kişi ve durumları derhal ihbar etmelerinin de ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Güvenli seyahatler dileriz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön