Anasayfa » Güncel » Özgür Seyahatin Diğer Adı: ‘Interrail’
Güncel

Özgür Seyahatin Diğer Adı: ‘Interrail’

ozgur-seyahatin-diger-adi-interrail
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
23 Ocak 2016

Kendi seyahat programınızı yapacağınız, sırt çantanız ile istediğiniz yere tren ile seyahat edebileceğiniz bir tatil hayal edin. Hatta hayal etmeyin, gerçekleştirin! Çünkü bu hayal, ‘Interrail’ ile gerçeğe dönüştürülebilir. Seçilen bölgeler dahilinde Avrupa’da istediğiniz trene atlıyorsunuz ve maceranız başlıyor!

Eğer klasik tur programlarına katılmaktan, ya da bilinen yerlerde ünlü otellerde konaklamaktan sıkıldıysanız, Interrail tam size göre. Avrupa ülkelerini tren ile keşfetmek isteyenler için Interrail çok maceracı bir seçenek. Genellikle öğrencilerin seçtiği bu gezi türünde, bazen istasyonlarda konaklamanız mümkün.

Özgür seyahatin diğer adı olarak nitelendirilebilecek Interrail, gezginlere ucuz maliyetler ile belirli süreler dahilinde ulaşım imkanı sunuyor. Avrupa’daki demiryolu işletmelerini tek bir bilet ile, istediğiniz yer ve zamanda kullanabileceğiniz gezi türü. Aklınıza klasik bir yerden özel bir trenin kalkması ya da özel bir tur gibi bir şey gelmesin. Burada programı siz belirliyorsunuz.

Bir bilet alıyorsunuz ve…

Her yaştan gezgine mükemmel bir Avrupa turu vaat eden Interrail ile bir ‘göster-geç’ bileti ediniyorsunuz. Böylece aynı bilet ile, istediğiniz yerden istediğiniz kadar trene binme hakkı kazanıyorsunuz.

Tabi bunu sürenizi iyi değerlendirebilmek için harika bir program haline dönüştürmelisiniz. Elinizde haritanız ile hangi ülkeye geçmek isterseniz, o trene atlıyorsunuz. Bu trenin Interrail gezginlerine özel tur kapsamında bir şey olduğunu düşünmeyin…

Serbest dolaşım hakkınız için farklı bilet uygulamalar var. İstediğiniz dönemde bu yolculuğua çıkabiliyorsunuz. Öğrencilerin genellikle seçtiği dönem, yaz ayları oluyor.

Interrail çılgınlığınıza istediğiniz ülkeden başlayabilirsiniz. Yine dilediğiniz ülkede sonlandırarak süreniz dolduğunda ülkenize dönebilirsiniz.

Öğrenciler çoğunlukla konaklama ücretinden de kısabilmek için gece yolculuğunu tercih ediyor. Böylece gün ışığında istediğiniz şehri gezmenin keyfini sürerken, gece de herhangi bir konaklama ücreti ödemeden yataklı vagonda yolculuğunuzu yapabiliyosunuz.

Rota sizsiniz…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER