Anasayfa » Güncel » Öykü Evi Cave Hotel’de Sizin de Bir Öykünüz Olsun
Güncel

Öykü Evi Cave Hotel’de Sizin de Bir Öykünüz Olsun

oyku-evi-cave-hotelde-sizin-de-bir-oykunuz-olsun
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
26 Ağustos 2015

Ürgüp’ün Ayvalı Köyü’nde Gomeda vadisinin devamında, yemyeşil bir dere kenarında bulunan Öykü Evi Cave Hotel, doğa harikası Kapadokya’da ziyaretçilerine en güzel öyküleri fısıldıyor. Balayı çiftlerine özel fırsatlar sunan otelde, her oda farklı renklerle isimlendiriliyor. Peribacaları ile şekillendirilen kaya odalardan oluşan butik otelde, 5 süit odanın yanı sıra, 1 deluxe, 2 de standart oda seçenekleri bulunuyor.

60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lavlardan oluşan yumuşak tabakanın milyonlarca yıl yağmur ve rüzgar ile aşındırdığı bir bölge Kapadokya. Yeryüzünün mucizevi harikasında konaklamak isteyen misafirlerin ilk tercihi Öykü Evi Cave Hotel olacak. Otel, eski ismi ‘Aravan’ yani ‘nehrin durgunlaştığı yer’ anlamına gelen köyde dingin bir tatil sunuyor. Balayı için Öykü Evi’nde konaklamak isterseniz, size özel yüzde 20 indiriminiz var. Balayı çiftlerini, ücretsiz havalimanı transferi ve karşılama ikramları da bekliyor. Ayrıca, balon turu, günlük turlar ve diğer aktivitelerde de balayı çiftlerine özel fırsatlar sunuluyor.

 

 

Hangi Renk Odada Konaklamak İstersiniz?

Otelin farklı renklerdeki odaları kendi isimlerini taşıyor. Aileler için mavi suit uygunken, kırmızı suit mutfaklı oda isteyenler için. Eflatun renkte deluxe odanın yanı sıra, balayı çiftleri için yeşil oda, sarı oda ve beyaz oda seçenekleri bulunuyor. Öykü Evi’nin iki standart odası ise Turkuaz ve Lila renklerinde.

oykuevi_tg

 

Öykü Evi’nde bulunan her odanın kendine ait bir terası var. Sabahları köy kahvaltılarınızı, dere kenarında su sesi ile yaparak güne zinde ve mutlu bir başlangıç yapacaksınız. Kış sezonunda ise kafetaryadan ruhunuzu dinlendirecek güzellikte bir kar manzarasına şahit olabilirsiniz.

En Güzel Öykü…

Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu kayalarda sizin de bir öykünüz olmasını isterseniz, bu otelde konaklamanın ayrıcalığını yaşayın. Öykü Evi Cave Hotel misafirlerinin bir ayrıcalığı da evcil hayvanlarını yanlarında getirebilmeleri. Öykü Evi, en iyi dostunuzu da otele kabul ediyor.

oykuevi_tg

Bölgede katılabileceğiniz birçok aktivite mevcut. Kapadokya’nın simgesi haline haline gelen balon turlarına katılabilirsiniz.  Devrent Vadisi, Paşabağı , Avanos – Çavuşin – Göreme- Güvercinlik Vadisi- Uçhisar Kalesi’nden oluşan bölge turu, Ihlara turu, Soğanlı ve Kızılçukur turu gibi bir çok etkinlik bölge misafirlerini bekliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön