Anasayfa » Girisimler » Otel Rezervasyon Platformu Bidroom ve Visa’dan Stratejik İşbirliği
Girisimler

Otel Rezervasyon Platformu Bidroom ve Visa’dan Stratejik İşbirliği

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
23 Mayıs 2018

Dünyanın en büyük kredi kartı ve banka kartı şirketlerinden Visa ile üyeliğe dayalı otel rezervasyon platformu Bidroom yeni bir işbirliğine imza attı. Buna göre Avrupa Visa kart sahipleri altı ay boyunca Bidroom ücretsiz erişim imkanı bulacak.

Dünyanın dev kredi kartı ve banka kartı şirketlerinden Visa, otel rezervasyon sistemi Bidroom ile üç yıl boyunca geçerli olacak bir ortaklık yaptığını duyurdu. Buna göre; tüm Avrupa Visa Kart sahiplerine üyeliğe dayalı platforma, altı ay süresince ücretsiz erişim imkanı sağlayacak.

Avrupa Birliği’nde internet kullanıcılarının % 49’u, internet üzerinden tatil konaklama ya da seyahat rezervasyonu yapıyor. Sadece 2017 yılında, İngiltere’de yaşayanların % 83’ü tatillerini yapmak için bu yöntemi kullandı.

Bidroom online alternatif yöntem sunuyor

Giderek daha fazla sayıda tüketici seyahat etmek için online seyahat acentelerine yönelirken, Bidroom daha uygun fiyatlı otel bulma konusunda online alternatif bir yöntem sunuyor. Platform, özel rezervasyon kanalı ile % 0 komisyonlu doğrudan rezervasyon sağlıyor. Bidroom ayrıca, otellerden  belli başlı otel rezervasyon platformlarında belirtilen fiyatlara kıyasla üyelerine  % 5 ile % 25 arasında indirim sağlamasını istiyor.

Avrupa Visa Kart sahipleri, dünya çapında 120.000 otel ve apartmana ulaşmalarına olanak sağlayacak olan visa.bidroom.com’a kayıt olarak; üyeliğe dayalı rezervasyon platformuna altı ay boyunca ücretsiz giriş yapabilecekler.  Altı aylık deneme süresinden sonra, yıllık üyelik ücreti Avrupa Visa kart sahipleri için  indirimli fiyattan sunulacak.

Küresel seyahat isteği artıyor

Konuyla ilgili bilgi veren Avrupa Visa  Ürünler ve Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Lemberger; “Küresel seyahat iştahı büyümeye devam ederken, kart sahiplerimiz için seyahat etmeyi daha kolay ve daha faydalı hale getirmek için her zaman yeni yollar arıyoruz. İster iş ister tatil, ister arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret amaçlı olsun, tüm Avrupa Visa kart sahiplerine bu alternatif otel rezervasyon platformuna erişim imkanı sunmaktan heyecan duyuyoruz ” dedi.

Bidroom.com CEO’su Michael Ros ise, “Gururluyuz ki Visa dünya çapında seyahat severleri, onları platformumuzu kullanmaya davet etmek suretiyle desteklemeye kararlı. Bu, turizm sektörü için başka bir kazanç. Rezervasyon ücretlerini kaldırma stratejimiz sadece seyahatleri daha uygun hale getirmekle kalmayıp; aynı zamanda bu yöntemle geliri artacak olan otelcilerin yeniden müşteri memnuniyeti odaklı olmalarını sağlayacak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön