Anasayfa » Güncel » Oscar Ödüllü Filmlerle Seyahat Edercesine
Güncel

Oscar Ödüllü Filmlerle Seyahat Edercesine

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
27 Şubat 2017

89. Oscar Ödül Töreni 26 Şubat’ta gerçekleştirildi. Bu yıl aday olan filmlerin izleyicileri kullanılan çekim lokasyonları ile sinematik şehir gezilerine çıkarırken Dolby Tiyatrosu’nda Jimmy Kimmel’in sunumlarıyla tek tek sahiplerini bulan ödüllerin 6’sı Ryan Gosling ve Emma Stone’un oynadıkları “La La Land (Aşıklar Şehri)” filminin oldu.  

 

shutterstock_570685399

“La La Land” filmi ile Los Angeles Gezisi

Bol ödüllü film Amerika’nın Los Angeles şehrini sanatçıların gözünden izleyicileri ile buluştururken şehirde müzikal bir tur yapma imkanı sunarcasına izleyicisini büyüledi. Griffith Rasathanesi, Chateau Marmont ve Grand Central Market gibi sembolik duraklarla da izleyici bu film sayesinde buluşmuş oldu.

 

Moonlight-1

 

“Moonlight – Ay Işığı” ile bir başka Miami

Oscar törende yaşanan bir sunum hatası sebebiyle gecikmeli de olsa “En İyi Film” ödülüne kavuşan “Moonlight” filmi ile izleyici Miami’nin turistik açıdan çok sık ziyaret edilmeyen yerlerini ilk defa keşfetme imkânı bulmakta.

 

hidden-figures-poster

“Hidden Figures – Gizli Sayılar”

Üç zenci kadının hikayesinin anlatıldığı filmde izleyiciler Dorothy Vaughan, Katherine Johnson ve Mary Jackson ile birlikte Amerika’nın Florida, Georgia ve Virginia eyaletlerinde seyahat etme fırsatını yakaladı.

 

s

 

“Manchester by the Sea – Yaşamın Kıyısında”

Kenneth Lonergan tarafından yazılıp yönetilen 2016 Amerikan yapımı dram filmi Cape Ann (Cod Burnu Yarımadasının kuzeni olarak bilinir) bölgesinde geçmekte. Özellikle balıkçılık yapılan kasabaların resmedildiği filmin yapımcısı ise Matt Damon.

 

zz756c3be8

“Jackie”

Kennedy Suikastından sonra güzel eşi Jacqueline Kennedy’nin hayatını anlatan biyografik drama filmi Natalie Portman’ın muhteşem performansıyla izleyicilere bir Kennedy’nin gözünden Washington D.C.’yi tanıtmakta.

 

florenceposter

“Florence Foster Jenkins”

Meryl Streep’in hayat verdiği karakterle izleyicilerin beğenisini kazanan filmin çekimleri Liverpool, Glasgow ve hatta Londra’da gerçekleştirilmiş olmasına rağmen filmde 1940’ların New York’u olarak resmedilmiştir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön