Anasayfa » Girisimler » Ordu’ya Çikolata Park Açılıyor
Girisimler

Ordu’ya Çikolata Park Açılıyor

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
20 Ağustos 2016

İçerisinde çikolata mağazaları ve çikolata yapım atölyelerinin yer alacağı, türlü fındık ürünlerini üreticiden turiste ulaştıracak Çikolata Park, yıl sonunda Ordu’da hizmete girecek.

Seyahat edilen yerlerden hatıra için hediyelik eşya almak ya da o yerin meşhur lezzetlerini tatmak özellikle uzun mesafeli yolculukların olmazsa olmazlarından. Üstelik bu seyahat alışkanlığının turizme ve ziyaret edilen bölgenin ekonomisine katkısı küçümsenmeyecek kadar çok. Dolayısıyla bölge turizminin gelişmesi için yapılacak çalışmalardan biri kuşkusuz ki o yöreye özel dikkat çekici nitelikte ürünü doğru bir konumlandırma ve güzel bir pazarlama planı ile turistler için çekim merkezi haline getirmek.

Ordu’nun turizm konusundaki son dönemde attığı adımlar dikkat çekici bir noktaya gelmişken bu şirin şehirden tam da bu konuya ilişkin yeni bir haber geldi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YılmazGülyalı ilçesinde yapımı süren Çikolata Park‘ın yıl sonunda hizmete gireceğini bildirdi.

ordu

Gülyalı ilçesinde yaklaşık 55 dönüm alan üzerine kurulan Çikolata Park inşaatında incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Yılmaz, AA’ya yaptığı açıklamada, inşaatın tüm hızıyla sürdüğünü ve ekiplerin aralıksız çalıştığını söyledi.

shutterstock_4235770

Butik çikolata mağazaları ve kurslar açılacak, her çeşit fındık ürünü üreticiden turiste ulaşacak

Projeyle bölgedeki fındık satışı ve fındıklı ürün çeşitliliğini artırmayı hedeflediklerine işaret eden Yılmaz, “Fındık sektör temsilcileri de projenin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Özellikle fındık ürünleri satan firmaların ürettikleri her şey buradan yerli ve yabancı turistlere ulaşacak. Böylece fındıkta iç tüketim ciddi oradan artacak.” dedi.

shutterstock_393336964

Hedef Karadeniz’de çikolatanın merkezi olmak

Yaklaşık 8,5 milyon lira maliyetindeki projenin bölgeye kazandırılmasının son derece önemli olduğunu belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

“Yıllık ortalama 200 bin ton ile dünyada en çok fındık üretimi yapılan Ordu’da hayata geçirilecek bu proje, ilimizin en önemli tarımsal ürünü olan fındığa da değer katacak. Burada fındığın tanıtımı yapılacak ve tüketimini artırmaya yönelik farklı uygulamalar geliştireceğiz. Burada ayrıca butik çikolata mağazalarında isteyen herkese çikolata ile ilgili kurslar verilecek. İnşallah fındıkta iç tüketimi artıracak, Karadeniz’de çikolatanın merkezi olacak bu proje, yıl sonunda hizmete girecek.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön