Anasayfa » Güncel » Onaylandı! Düzenli Seyahat Etmek Ölüm Riskini Azaltıyor
Güncel

Onaylandı! Düzenli Seyahat Etmek Ölüm Riskini Azaltıyor

onaylandi-duzenli-seyahat-etmek-olum-riskini-azaltiyor
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
22 Ocak 2016

Sonunda resmi olarak onaylandı. Seyahat etmenin sağlınıza bir çok faydası var öyle ki düzenli seyahat ederek kalp krizi riskinizi bile azaltıyorsunuz.

Seyahat sadece eğlenceden öte, akıl, ruh ve beden sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek kadar önemli. Transamerica Emeklilik Çalışmaları Merkezinin ortaya koyduğu bilgilerde bunu kanıtlar nitelikte.

Düşünün doğa yürüyüşü yapmak güzel bir manzaraya bakmak maceracı ruhu ortaya çıkarmak, tüm bunlar sizi sadece mutlu etmekle kalmıyor kalp krizinden ölüm riskinizi azaltıyor, depresyonu engelliyor. Çünkü düzenli olarak seyahat ederseniz stres seviyesinde belli düşüşler yaşanıyor.

Belki doktorun yazdığı anti-depresanı kullanmak yerine düzenli olarak seyahat etmeyi bir kere daha düşünürsünüz.

Özellikle yaşlı insanları daha da olumlu etkileyen düzenli tatiller, onları aktif tutarken bir yandan da yeni anılar biriktirmelerini sağlayarak hafıza bakımından da uyarıyorlar.

Araştırma, sürekli olarak tatile çıkan erkeklerde kalp krizi riski %20 daha düşük olurken,  ölüm riski de sürekli düzenli tatil yapmayan kişilere göre %30 daha az olduğunu belirtiyor.

Yine durum kadınlarda şöyle bir sonuç vermiş. Yılda iki kez tatile çıkan bir kadın ile altı sene içinde bir kere çıkan kadın karşılaştırıldığında ikinci kadının kalp krizinden ölme riskinin daha yüksek olduğu belirlenmiş.

Sadece ruhunuza değil vücudunuza da oldukça iyi gelen düzenli seyahatler sizi aktif tutuyor, aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendiriyor.

Bu sene tatile para ayıramıyorum diyorsanız, kızgın, hasta, mutsuz ve güçsüz hissettiğiniz anları tekrar düşünün ve tatil planlarınızı gözden geçirin. Eminim sağlığınız sizin için de önde gelecektir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön