Anasayfa » Güncel » Oman Air Türkiye’de
Güncel

Oman Air Türkiye’de

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
5 Aralık 2018

2015 yılından bu zamana kadar GSA (Genel Satış Acentesi) ile Türkiye’de varlığını sürdüren Umman Sultanlığı’nın milli hava yolu Oman Air, yatırım yaparak Türkiye ofisini hizmete açtı.

Orta Doğu, Asya, Afrika ve Avrupa’da 23 ülkedeki 40 noktaya uçan Umman’ın Maskat merkezli ulusal havayolu Oman Air (WY); aldığı yatırım kararı sonrası Türkiye ofisini hizmete açtı.

Oman Air, Avrupa Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışacak Türkiye Ofisi Ülke Müdürlüğü görevine de Eda Büyükakkaş’ı getirdi.


Oman Air Türkiye ofisinin hizmete girmesi sebebiyle, Nişantaşı St. Regis Istanbul Hotel’inde geçtiğimiz gün özel bir kutlama düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Oman Air satış acenteleri, tur operatörleri, sektörün önde gelen profesyonelleri ve basın mensuplarının da katılımı ile gerçekleşen gecede; açılış konuşmasını Eda Büyükakkaş yaptı.

Oman Air’in Türkiye ofisinde çalışan ekibini katılımcılarla tanıştıran Büyükakkaş’ın ardından Oman Air Avrupa Bölge Müdürü Rogier de Jager; kurumu tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasında Türkiye ofisimiz ile artık daha güçlü bir şekilde Türkiye’de olacak ve Türk seyahat severlere hem rekabetçi, hem de kaliteli servis vereceğiz.” ifadelerine yer veren Jager, Oman Air’in 57 destinasyona uçtuğunu ve gelecek yıllarda bu sayıyı daha da arttırmak hedefinde olduklarını belirtti.


Business Class servisi Avrupa-Orta Doğu ve Afrika’nın en iyisi seçildi

Avrupa-Orta Doğu ve Afrika’nın en iyisi seçilen Business Class servisi, First Class’ın hizmetleri ve ekonomi sınıfında geliştirilmiş daha kaliteli bir hizmetin verildiğini belirten Jagger; ‘Economy Class’ koltukların, geniş diz ve dirsek aralığının yanı sıra, ayarlanabilir başlık ve ayak desteğinin de olduğunu ifade etti.

Sadece 2 saatlik bağlantı uçuşları ile Maskat üzerinden dünyaya açılan bir kapı olduklarını ekleyen Rogier de Jager; Umman ülkesinin cazip destinasyonlarını, deniz-güneş-doğa, tarih-kültür ve deniz altı zenginliklerinden de detaylıca bahsetti. Maskat Havalimanının yenilendiğini, böylelikle Maskat üzerinden dünyanın değişik ülkelerine uçacak misafirlerin, havalimanında da konforlu ve keyifli zaman geçirebileceklerini müjdeledi.

Oman Air’in filosunda 4 adet Boeing 787-8, 4 adet 787-9 Dreamliner, 6 tane Airbus 330-300, 4 adet Airbus 330-200, 5 adet Boeing 737-900, 21 adet Boeing 737-800, 4 adet Embraer 175 and 3 adet 737 MAX bulunuyor.

2018 yılının sonunda Oman Air’in filosuna 5 adet yeni 737 max ve 3 adet 787-9 daha katılması planlanıyor. Böylelikle 2022 yılındaki filo hedeflerinin, toplamda 70 adet uçak sayısına ulaşması öngörülüyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER