Anasayfa » Seyahat Sektorü » Ölmeden Önce Gezilecekler Listesi Vol 2 : Yeni Zelanda
Seyahat Sektorü

Ölmeden Önce Gezilecekler Listesi Vol 2 : Yeni Zelanda

olmeden-once-gezilecekler-listesi-vol-2-yeni-zelanda
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
1 Aralık 2015

Ölmeden önce ziyaret edilmesi gerekenler serimizin ikinci destinasyonu Yeni Zelanda’ya hoş geldiniz. Vol 1 ‘i okumayanlar serinin ilk yazısı Bangkok’u buradan okuyabilirler. Bugün sizlerle hep beraber neden Yeni Zelanda’ya gitmeliyiz sorusunun cevaplarını beraber bulmaya çalışacağız.

Birçok sebep var ziyaret etmek için, haydi başlayalım!

maceraya atılın!

maceraya atılın!

Küçük bir parça adrenalin:

Amacınız seyahatten daha da fazlası ise Yeni Zelanda doğru bir seçenek. Adrenalin için en doğru yer olan Yeni Zelanda Queenstown the Kiwi AJ Hackett’da dünyanın ilk ticari bungee jumping alanında heyacana doyabilirsiniz. hatta sadece bununla kalmayabilir sky diving, tekne gezisi , konyon swing, tüple dalış gbi bir çok seçenekten istediğinizi seçebilir gezinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Hatta bunların hepsini aynı gün içerisinde bile yapabilirsiniz. başka bir isteğiniz?

Fiorland ulusal parkı

Fiorland ulusal parkı

Doğal Güzelliklerin Büyüsüne Kapılın:

Yeni Zelanda doğal güzellikleri ile muhteşem bir cennet. Tepeleri karlı dağları, buzulları, uçsuz bucaksız yeşil alanları ile gerçek bir doğa harikası. Ziyaretiniz sırasında ” Dünyanın el üstünde tuttuğu dağlar ve vadilerin birbirlerini tamamladığı köşesi,  ölçeklerin anlayamadığı, sağanakların metrelerle ölçüldüğü ve manzaranın binlerce çeşit duygu seli ile kaplandığı” Fiordland Ulusal Parkı’nı mutlaka görmelisiniz. Zira bu parkın güzelliği söylenilenlere göre dünyada başka hiç bir şeyin güzelliği ile karşılaştırılamaz.

hobbit evi

hobbit evi

Tabi ki Orta Dünyaya, Hobitleri Ziyarete Gidin:

20001’de Yüzüklerin Efendisi serisi başladığı andan itibaren Yeni Zelanda da Orta Dünyanın evi olarak tanınmaya başlamış. Hobbit üçlemesi ile daha da ünlenen “Hobiton” köyünü ziyaret ederek küçük ve cesur dostlarımızın şirin evlerini görebilir, hatta kendinize bir Mordor rotası bile çizebilirsiniz. (dikkat edin yol biraz zorlu tehlikeli ve akıl çeldirici olabilir.)

Bence tek başına  bu bile  ziyaret etmek için yeterli bir sebep olabilir.

mordor'a

mordor’a

Ülkede  bu gerçekliğini turizme katkı sunması açısında değerlendiriyor. Oluşturdukları “Orta Dünya” temalı turlardan dilediğinizi seçip kendi maceranıza yol alabilirsiniz.

Maori kültürü

Maori kültürü

Maori Kültürünü Tanıyım.

Maori Yeni Zelanda’nın yerlileridir. Özgürlük düşkünü yapıları ile bilinen Maoriler’in soyları tükenme tehlikesinde olduğu için bugün kültür ve dillerini ayakta tutabilmek için uğraşıyorlar. Maori dini adında evrensel olmayan kabile dinlerine inanırlar ve kendilerine özel bir sanat anlayışları vardır. Yeni Zelanda’da mutlaka Maori kavmini ziyaret ederek efsanelerine ortak olmalı, sanat ve yerel dans performanslarını izlemelisiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön