Anasayfa » Güncel » En Mükemmel Tatili Planlamanın Yolları
Güncel

En Mükemmel Tatili Planlamanın Yolları

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
15 Temmuz 2017

Sıcakların iyice bastırdığı şu günlerde henüz tatil yapmamış olanlar ya da tatilin tadı damağında kalanlar; bu makalemiz ile birlikte kısa da olsa öz ve mükemmel tatiller planlayın.

Gideceğiniz yer belli olduysa planlamanın en önemli kısmını halletmişsiniz demektir. Gidiş aracınız da önemli tabii ki ama bakın önemli olan diğer hususlar neler:

İnternette Bolca Araştırma Yapın

Her ülke, şehir, bölge veya kasabanın mutlaka bir internet sayfası vardır. Hatta ve hatta turizme özel hazırlanmış internet sayfaları da mevcut. Algıda seçicilik misali tatil konseptinizi belirleyerek araştırma alanınızı sınırlandırabilirsiniz hatta. Deniz, kum, güneş, spor dolu veya çocuklu tatiller gibi belli başlıklar ile aradığınız özelliklere hızlıca ulaşın, vakit kazanın. Sağlık turizmi, festivaller, etkinlikler hepsi farklı başlıklar olsa da internet sınırsız bir dünya.

 

Ücretsiz İnternet Tatil Tercihimizi Doğrudan Etkiliyor

Turizm Acentesinden Destek Alın

Sizden daha sık seyahat eden arkadaşlarınız kompakt tatil arayışlarınızda nokta atış yapabilmeniz adına size en uygun turizm acentelerini önerebilir. Bahsekonu turizm acenteleri araştırma yaptığınız halde size değişik alternatifler sunabilir ve öngörmediğiniz daha da keyifli tatiller geçirmenizi sağlayabilir.

Otel Seçimine Özen Gösterin

Herşey dahil, tatil köyleri, beş yıldızlı oteller ya da butik oteller. Hangisi sizin zevkinize en çok hitap ediyorsa mutlaka onu seçin. Bu seçiminize haliyle ailecek veya arkadaş grubu ile çıkılacak tatiller de etkili olacak. Kendiniz tek başınıza planlarken daha seçici olabilirsiniz.

Turizm İşçileri Sendikası Kuruldu

Turizm İşçileri Sendikası Kuruldu

Otellerin sağladığı imkanlara göre hangisi sizin için önemliyse tercih sıralamasını yapabilirsiniz. Turizm merkezine yakınlık, yeşil alana yakınlık, sakinlik ya da tam tersine en hareketli lokasyonlara yakın konum.

Tatilde Yapılacaklar

Hemen her tatil öncesi “mutlaka yapılası şeyler” listelenir. Tatil konsepti belliyse bu listeyi oluşturmak daha kolaydır.

Bu konuda da yine internet siteleri size yardımcı olabilir. Gideceğiniz şehrin Youtube videolarını izleyebilir, gezilecek yerleri not edebilirsiniz. Yeme – içme yerlerine gidenlerin yorumlarını okumak fikir sahibi olmanızı ve “gereksizdi buraya gelmemiz” tecrübesini boşuna yaşamamanızı sağlar.

Her Gününüzü Değerlendirin

Tatilinizin takvim günlerinin bir çıktısını alın. Hangi günde neler yapmak istediğinizi o takvime işaretleyin ki planlı programlı geçirme arzunuza tek bakışta süper bir yardımcı ortaya çıkmış olsun. Böylesi bir özetin faydasını çok göreceksiniz inanın.

Planlı programlı olmak her ne kadar güzelse de anlık eğlenceler tecrübe etmek için de kendinize fırsatlar yaratmayı unutmayın.

Keyifli Tatiller Dileriz !

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön