Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Muğla’daki Saklı Güzellik: Yuvarlakçay Vadisi
Destinasyonlar

Muğla’daki Saklı Güzellik: Yuvarlakçay Vadisi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
9 Ağustos 2016

Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi popüler tatil destinasyonları ile Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Muğla’nın, bir de “saklı güzellikleri” var. Bu yaz da Köyceğiz’deki Yuvarlakçay Vadisi, yemyeşil doğası ve serin havası ile sıcak yaz günlerinde turistlerin uğrak noktası haline geldi.

Muğla ili Türkiye turizminin amiral gemilerinden… Sadece Bodrum’un yaz aylarındaki nüfusu bile pek çok şehrin birkaç kat ötesine geçiyor. Fethiye, Marmaris, Datça, Ortaca… Her bir ilçesi her yaz binlerce kişinin seyahat rotasına giriyor. Ancak henüz keşfedilmiş yerleri de var Muğla’nın… Köyceğiz’in Pınarköy Mahallesi’ndeki Yuvarlakçay Vadisi gibi…

Yuvarlakcay_6561

Yemyeşil doğası ve serin havası ile sıcak yaz günlerinin adeta pan zehiri olan Yuvarlakçay Vadisi, yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor son günlerde. Doğal güzellikleriyle öne çıkan Yuvarlakçay, temiz, serin suyu ve doğal güzellikleri sayesinde “dört mevsim” turist çekecek özelliklere sahip.

Halk arasında Muğla’nın “gizli cenneti” olarak ifade edilen vadi, özellikle yaz aylarını doğayla iç içe geçirmek isteyenlerin tercih ettiği mekanların başında geliyor. Sık ağaçların arasında bulunan vadiye gelenler restoranlarda yemek yerken, serin suların üzerine kurulan salıncaklarda dinlenme imkanı buluyorlar.

Fotoğraf: Cihat Cura/Muğla-İHA

Köyceğiz Gölü’ne dökülen ve yüksek hava sıcaklıklarına rağmen suyu soğuk olan çay, yüzmek isteyenlerin odak noktası olurken, işletmeciler tarafından çay üzerinde oluşturulan yapay şelale de diğer bölgenin diğer bir cazibe noktası olmuş durumda.Yuvarlakcay_6559

Muğla’dan Köyceğiz’e gelen ve Yuvarlakçay’ı tercih eden ziyaretçilerden Şebnem Ateş, Anadolu Ajansı’na, vadinin bir doğa harikası olduğunu ifade etti. Suyun çok soğuk olduğunu söyleyen Ateş, “İçerisinde 5 dakika kalmak bile çok zor. Gerçekten müthiş, herkesin gelip görmesi gereken bir yer.” ifadelerini kullandı.

Ateş, Muğla’da, Marmaris, Bodrum, Fethiye gibi çok güzel turizm yerlerinin bulunduğunu, Muğla’ya gelenlere serinlemek için Yuvarlakçay’ı tavsiye ettiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön