Anasayfa » Güncel » Modadan Otel Tasarımına KARL LAGERFELD
Güncel

Modadan Otel Tasarımına KARL LAGERFELD

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
26 Şubat 2019

Chanel ve Fendi markaların ünlü tasarımcısı birkaç gün önce Paris’te hayata veda etti. 85 yıllık ömrünün önemli bir bölümünü modaya ayıran efsane isim, turizm sektörüne de adım atmıştı.
Hamburg doğumlu olan Karl Lagerfeld, Chanel’i bugünkü segmentine taşımak için 35 sene emek verdi. Kariyerine turizm sektöründe devam etme zamanının geldiğine karar vermişti.

Son Tutkusu: Otel Tasarımları

2016 yılında Brandmark Collective ile bir anlaşma imzalayan Lagerfeld, kendi turizm şirketini kurma planları yapıyordu. Projesi kapsamında hedefi otel, restoran ve kulüpleri tasarlamaktı.

Tümüyle kendi deneyimlerini yansıtacak olan Karl Lagerfeld Hotels & Resorts projesinin gerçekleşmesine de az bir süre kalmıştı. 2017 yılında Macao’da (Çin) açılması planlanan 290 odalık altı yıldızlı otel, Grand Lisboa Palace kompleksinin bir parçası. İnşası geciktiği için Lagerfeld açılışını göremedi.

Ünlü tasarımcı son yıllarında Monte Carlo, Paris ve Miami’de otel tasarımlarına emek verdiği süre içerisinde ilgi duymaya başladı turizm sektörüne. Hemen akabinde de kendi otelini tasarlamayı hedefliyordu.

2013 senesinde Monte Carlo’da bulunan Otel Metropol konseptinin yeniden düzenlenmesinde katkıları olan tasarımcı bu projede Yunan Mitolojisinden esinlenmişti. Otelin restoranı Joel Robuchon’u da tasarlayan yine Lagerfeld oldu.

Otel Crillon ve Trump Grubu tasarımlarına baktığınızda da Karl Lagerfeld’in imzanın görebilirsiniz.

Ünlü isim aynı zamanda Singapur’da bir butik otel tasarımı için anlaşma sağlanan tasarımcıydı. Şüphesiz en önemli eserlerinden bir tanesi bir şatoyu otele dönüştürdüğü Alma Schlosshotel.

Bu vesile ile biz de efsane tasarımcıyı saygıyla anarız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön