Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Memleketinde Görülmesi Gereken Dört Van Gogh Eserleri Müzesi
Destinasyonlar

Memleketinde Görülmesi Gereken Dört Van Gogh Eserleri Müzesi

memleketinde-gorulmesi-gereken-dort-van-gogh-eserleri-muzesi
Beste Eşerler
Beste Eşerler
16 Ekim 2015

Konu sanattan bahsetmeye gelince, kim Hollandalı meşhur ressam Vincent van Gogh hakkında konuşmadan durabilir ki? Ya da onun rengarenk, muazzam ve empresyonist çiçeklerinden? İşte, kendi memleketi Hollanda’da; Dünyanın en tanınmış ressamlarından, empresyonizmin öncülerinden biri Van Gogh eserlerini bulabileceğiniz 4 müze.

Hollandalı ressamın ölümünün 125. yılında, tıpkı Van Gogh’un da sahip olduğu izlenimci bakış açısına sahip olabileceğiniz, en güzel yerleri bir araya getirdik. Eğer siz de bu akımın tutkunuysanız, bu yerleri görmekten asla pişmanlık duymayacaksınız.

Son olarak sizin için ufak bir bilgi: ünlü ressam hayatı boyunca doğduğu yeri hep çok sevdi. O yüzden eğer Van Gogh’un hayatına ait en saf ruhu arıyorsanız, her zaman ait olduğu yerden yani oun memleketinden başlayın…

4-Van-Gogh-eserleri-muzesi-hollanda_tg

Van Gogh Müzesi, Amsterdam

4. Van Gogh Müzesi, Amsterdam

Dünya üzerinde Van Gogh denince en çok bilinen yerlerden biri, ressamın 250’den fazla eserinin yanı sıra modern sanat akımına dair daha birçok ayrıntı… İşte, karşınızda Amsterdam Van Gogh Müzesi. Üstelik bu müzede ressama ait en ikonik çalışmaları bulma ihtimaliniz de oldukça açık. 1889 ayçiçeği tabloları, Sarı ev ve daha birçoğu bu müzede bulunuyor.

4-Van-Gogh-eserleri-muzesi-hollanda2_tg

Kroller-Muller Müzesi, De Hoge Veluwe Ulusal Parkı

3. Kroller-Muller Müzesi, De Hoge Veluwe Ulusal Parkı

Hollanda sınırları içinde, Van Gogh eserlerinin de sergilendiği en az bilinen müzelerden biri. De Hoge Veluwe Ulusal Parkı içerisinde kalan müze, başkent Amsterdam’a da son derece kısa mesafede bulunuyor. Sergi alanını diğer empresyonist ressamlar ve heykeltraşlarla paylaşan Hollandalı ressamın bu müzede yaklaşık 80 eseri bulunuyor.

Kroller-Muller Müzesi, De Hoge Veluwe Ulusal Parkı

Vincent van Gogh Evi, Zundert

2. Vincent van Gogh Evi, Zundert

Van Gogh’un 1853 yılında dünyaya gözlerini açtığı küçük bir kçy olan Zundert, Belçika sınırına yakın bir konumda bulunuyor. Şu an ressamın doğduğu yer, Van Gogh severler için müzeye çevrilmiş ve bu şekilde korunmuş.

4-Van-Gogh-eserleri-muzesi-hollanda4_tg

Noordbrabants Müzesi, Hertogenbosch

1. Noordbrabants Müzesi, Hertogenbosch

Zundert köyüne yaklaşık 40 mil uzaklıkta bulunan müzede, Van Gogh tarafından yapılmış eserler için bir sergi alanı oluşturulmuş. Buradaki eserler ressamın Zundert yıllarına ait. Her ne kadar çok sayıda eser bulunmuyor olsa da -ki yalnızca 16 eser sergileniyor-, ressamın gençlik yıllarına genel bir bakış için bu müze oldukça iyi bir adres.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön