Anasayfa » Güncel » Suudi Arabistan 10,000 Odalı Dünyanın En Büyük Otelini İnşa Ediyor
Güncel

Suudi Arabistan 10,000 Odalı Dünyanın En Büyük Otelini İnşa Ediyor

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
13 Ağustos 2016

Suudi Arabistan dünyanın en büyük, 10,000 odalı, 70 restoranlı otelini, inşa ediyor. Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı tarafından inşa edilen otelin maliyeti 3.5 milyar dolar iken, 12 tane de kulesi olan Abraj Kudai, bir otelden çok adeta küçük bir şehir gibi gözükmekte.

Foto: Dar

Foto: Dar

Otelin 4 helikopter iniş alanı olacak ve 1.4 milyon metrekarelik kompleks dünyanın en büyük oteli olma ünvanını Malezyadaki otelden teslim alacak. Mekkenin merkezinde Manafia bölgesinde, Mescid-i Haram’dan sadece 2 km uzaklıkta olan otel şimdiden heyecan uyandırmakta.

Foto: Dar

Foto: Dar

Otelde, alışveriş merkezi, restoranlar, yemek alanları, konferans merkezi ve park yerleri olacakken, şehir görünümlü alanda otobüs durağı da bulunacak. Otelin 10 kulesi müşterilere hizmet verirken, rezerve edilen 2 kule de sadece kraliyet aileleri ve en üst düzey müşterilere açık olacak.

worlds_largest_hotel_Abraj_Kudai_1

Foto: Dar

Her yıl Mekke’ye hacca giden 2 milyon Müslümana hizmet vermeyi hedefleyen otelde, tüm öne çıkan özellikleri yanı sıra, en yüksek kulesinin üstünde balo salonu ve konferans salonunun yerleştirileceği dünyanın en büyük kubbesi bulunacak. 

Foto: Dar

Foto: Dar

Otelin 2017’de açılması beklenirken, alınan haberler eğer ekonomik sebeplerden ötürü bir ertelenme yaşanırsa, açılışın 2018’e kalmasına neden olabileceği yönünde.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

Profil_foto_yorum
YUSUF YÜKSEL15 Ağustos 2016 Pazartesi
SÜPERRRR OTELLLL
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön