Anasayfa » Güncel » Marmaris’te IŞİD Temalı Animasyon Gösterisi Turistleri Korkuttu
Güncel

Marmaris’te IŞİD Temalı Animasyon Gösterisi Turistleri Korkuttu

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
14 Ağustos 2015

Türkiye’nin turizm merkezlerinden Muğla’nın Marmaris bölgesinde beş yıldızlı otelde düzenlenen IŞİD temalı animasyon gösterisi turistlere korku dolu dakikalar yaşattı. Gösteriden tedirgin olan İngiliz turistler panikle otel müdürünün yanına gittiklerinde olayın bir gösteri olduğunu öğrendi.

Marmaris’te bulunan Grand Yazıcı Mares Otel’de düzenlenen animasyon gösterisi, turistleri eğlendirmek yerine korkuttu. Gösteri sırasında IŞİD’li kılığına giren animatörler nedeniyle turistler tedirgin anlar yaşadı. Henüz 6 hafta önce Tunus’ta bir otele düzenlenen saldırıda 38 İngiliz vatandaşının hayatını kaybetmesi sonrası, ‘eğlence’ adı altında yapılan bu gösteri İngiliz turistlere panik yaşattı.

Silahlar ile Gösteri Yaptılar

Geleneksel Arap kıyafetleri giyen animatörler, ellerine de silah aldı. Böyle bir manzara ile karşılaşan turistler, neler olduğunu anlayamadı. Poşularla ve Arap kıyafetleri ile havuz başında servis yaparak turistleri eğlendireceğini zanneden garsonlar da tansiyonu yükseltti.

Animatörler, üzerinde ‘benzin’ yazan bidondaki sıvıyı da turistlerin üzerine dökerek, ‘yine eğlence adı altında’ çakmak çakma şakası yaptı. İyice gergin olan turistler daha da çok panikledi.

Gösteri, İngiliz The Sun gazetesinin manşetinde yer aldı. Haberde, ‘eğlence’ adı altında düzenlenen animasyon gösterisi için, ‘hastalıklı’ ifadesi yer alıyor. Anlamsız animasyon gösterisi sonrası The Sun gazetesine konuşan İngiliz turistler, bazı vatandaşların çığlıklar atarak kaçıştığını söyledi.

“Terörist Kıyafetleriyle Gösteri mi Olur?”

Gösteriler sırasında orada olan İngiliz Jason Phythian, “Güneşlenirken elinde benzin yazan bir bidon olan Arap kıyafetli biri bana doğru geldi. Elindeki bidondaki sıvıyı bana döktükten sonra çakmağını çıkardı. O anda yerimden fırladım. Tunus’ta yaşananlara benzer olaylar olduğunu düşünmek midemi bulandırdı.” diye konuştu. Panikle otel müdürünün yanına giden Phythian, “Havuzun etrafında terörist kıyafetleriyle dolaşarak gösteri mi yapılır? Bunun komik olduğunu düşünmüşler.” sözleriyle eleştirilerini dile getirdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum





POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön