Anasayfa » Güncel » Marilyn Monroe ’un Yaşadığı Daire Bir Otelin Süit Dairesine Dönüşürse
Güncel

Marilyn Monroe ’un Yaşadığı Daire Bir Otelin Süit Dairesine Dönüşürse

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
6 Kasım 2018

Efsanevi kelimesinin bile basit kaldığı sanatçı Marilyn Monroe ve eşi Joe DiMaggio’nun bir dönem birlikte yaşadıkları daire, oyuncunun hatırasını yaşatmak adına renove edildi ve konaklama hizmetine sunuldu.

New York’ta bulunan yer, Lexington Otel’in “Norma Jeane” süit dairesi oldu.

 

Yaklaşık 183 metrekarelik daire, süit segmentinde renove edilince Monroe’un resmi adını aldı. Norma Jeane Mortenson. Eldeki bilgilere göre, Monroe “The Seven Year Itch – Yaz Bekarı” filminin çekimleri sırasında, 274 günlüğüne evli kaldığı New York Yankees sporcusu Joe DiMaggio ile bu dairede yaşadı. 1954 yılı ocak ayından ekim ayına kadar.

Fringe isimli tasarım firması daireyi baştan aşağı sanatçı ile ilgili konsepte bürümek için çok çalıştı. Mermer zemin, devasa büyüklükteki bir banyo, bahsekonu banyoya yakışır lüks bir küvet ve Bloomingdale çantaları ile dekore edilmiş bir giyinme odası dairenin en dikkat çeken özellikleri.

 

Dairenin aynı zamanda New York manzarasına hâkim büyük de bir terası bulunuyor.

Süit, güzel sanatçının kırmızı ruj rengi dâhil olmak üzere onu hatırlatan hemen her renge bezenmiş durumda. Pembe, gri, siyah ve beyaz ağırlıklı bir konsept oluşturulmuş. Marilyn Monroe’un eşi DiMaggio da unutulmamış. Renovasyon sonrası aksesuar yerleşiminde onun dairedeki varlığını temsilen de şemsiyeliğe bir beysbol sopası yerleştirilmiş.

 

Konseptin tasarımı vintage olsa bile LCD ekran televizyon, mikrodalga fırın, kahve makinesi, kablosuz internet ve derin dondurucu gibi modern dünyanın gereksinimleri de unutulmamış. Yani otel odasında konaklayan misafirler hem tarihi atmosferden faydalanıyor olacak hem de konforlarından fedakârlık etmek zorunda kalmayacak.

 

Tüm bu lüks, konfor ve New York’ta Hollywood havasını solumanın da bir bedeli var elbette. Süit odanın bir gecelik konaklama ücreti 1.200 Amerikan Doları olarak açıklandı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön