Anasayfa » Etkinlikler » Mannequin Challenge Heyecanı Gökleri Mi Sardı
Etkinlikler

Mannequin Challenge Heyecanı Gökleri Mi Sardı

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
29 Kasım 2016

Nedir bu Mannequin Challenge ?

Yepyeni bir sosyal medya furyası olan “Mannequin Challenge” tam kelime anlamıyla Türkçe’ye çevrilmese de içeriğinde bulunan “Manken” ve “Meydan Okuma” ibareleri ile az çok amaçlanan anlatılmış oluyor.

 

1aec87fa-69ee-4747-8dfb-17c7809ef41a.nba_1_1280x720

Günlük hayatı dondurarak görüntülerin müzikli videolara kaydedildiği ve hızla paylaşılarak internette Amerikan Başkanı Obama’nın eşi Bayan Michelle Obama’dan tutun da Hillary Clinton ve Barcelona futbol takımına kadar herkesin katıldığı yepyeni bir akım.

Çekime ne kadar fazla sayıda insan katılırsa ve donma anı ne kadar değişik figürlerle ifade edilirse kayıtların o denli iyi olduğu bu sosyal medya paylaşımları hızla hergün sayıca artmakta, denk gelmemiş olanlar varsa bile bir tanesiyle karşılaşmanız ve aslında inanılmaz yaygınlaştığını fark etmeniz an meselesi.

ajans-279733-1

Şimdiden “Best Of” listesinin oluşturulduğu ve katılımcıların birbirleriyle kıyasıya yarıştığı, bazılarınsa sadece akıma eğlence ve hatıra olsun diyerek katıldığı Mannequin Challenge videolarına İGA Havalimanı işletmeleri firması katılarak İstanbul Yeni Havalimanı’nın yüzde 34’ünün tamamlandığını paylaşmış, zaman dursa da çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayarak, Türk Hava Yolları’nı bu eğlencede meydan okumaya çağırdı.

İGA @igairport

Türk Hava Yolları ise çok geçmeden bir video ile cevap vererek uçağın içerisindeki kabin ekibiyle hayatı dondurdu ve resmi twitter hesabından mannequin challenge videosunu paylaştı.

turk_hava_yollari_mannequin_challenge_akimina_uydu_h130670_3aec8

Davete katılan uçuş ekibinin videosunu izlemek için Türk Hava Yolları’nın onaylı hesabı  @TK_TR adresine göz atabilirsiniz.

Diğer ilginç meydan okumalara ulaşmak için youtube kanalından tek yapmanız gereken Mannequin Challenge yazmak ve bolca eğlenceli seyirlere dalmak.

https://www.youtube.com/results?search_query=mannequin+challenge

 

THY, SON ZAMANLARIN GOZDESI MANNEQUIN CHALLANGE AKIMINA UYDU FOTOGRAF:ISTANBUL, (DHA)

THY, SON ZAMANLARIN GOZDESI MANNEQUIN CHALLANGE AKIMINA UYDU
FOTOGRAF:ISTANBUL, (DHA)

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön