Anasayfa » Güncel » Madame Tussauds İstanbul’da!
Güncel

Madame Tussauds İstanbul’da!

Madame Tussauds İstanbul'da!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
29 Mayıs 2015

Merkezi Londra’da bulunan ve Amsterdam, New York City, Los Angeles gibi dünyanın merkezi şehirlerinde şubesi bulunan Madame Tussauds, İstanbul’da da bir balmumu heykel müzesi şubesi açıyor.

Madame Tussauds’nun işletmecisi Merlin Grup yetkililerinin, İstanbul şubesi için yerli yatırımcılarla görüşmelere başladığı konuşuluyor. 24 ülkede 105 eğlence merkezi bulunan Merlin’in yeni müzeyi İstanbul’da hazırlamak istediği öğrenildi. Yılda milyonlarca ziyaretçi ağırlıyan Merlin Grup, dünya genelinde 25 bin çalışanıyla hizmet veriyor.

Yılda 62.8 Milyon Ziyaretçi!

Dünyanın en büyük eğlence merkezlerine sahip olan Merlin Grup, geçen yıl 1 milyar 240 milyon sterlin ciro yaptı. Grubun hizmet gösterdiği pek çok alan bulunuyor. Grup bünyesinde, 50 Sea Life akvaryumu ve 12 Legoland Deneyim Merkezi’nin yanı sıra, 20 Madame Tussauds Müzesi faaliyet gösteriyor. Grup, 2014 yılındaki toplam ziyaretçi sayısı 62.8 milyonu aştı.

Grup bünyesinde bulunan eğlence merkezlerinden sadece Sea Life’ların geçen yılki ziyaretçi sayısı 20 milyon oldu. London Eye ise, yılda 4 milyon civarında ziyaretçi çekiyor.

254 Yıllık Müze!

2011 yılında 250’nci yılını kutlayan müzede pek çok önemli heykel bulunuyor. Madonna, Brad Pitt, Elvis Presley, Nelson Mandela, Lady Gaga, The Beatles, Elton John, Beyonce, Woody Allen, Charlie Chaplin, Lenny Kravitz gibi isimlerin yanı sıra, aralarında Mustafa Kemal Atatürk ve Obama gibi önemli liderlerin de bulunduğu yüzlerce balmumu heykelleri ziyaretçilerini bekliyor.

İstanbul’a da açılması planlanan Madame Tussauds’un diğer şubeleri merkez Londra olmak üzere, Washington, New York City, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Hollywood, Hong Kong, Amsterdam, Viyana, Blackpool, Prag, , Bangkok, Pekin, Tokyo, Orlando, , Singapur, Şangay, Wuhan, Sydney ve Berlin’de yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön