Anasayfa » Güncel » Londra’da Dev Bir Jeff Goldblum Heykeli Boy Gösterdi
Güncel

Londra’da Dev Bir Jeff Goldblum Heykeli Boy Gösterdi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
19 Temmuz 2018

Amerikalı ünlü oyuncu Jeff Goldblum’un 8 metrelik dev heykeli hiçbir açıklama yapılmaksızın Londra’nın Thames Nehri üzerinde yer alan Tower köprüsünün önünde beliriverdi.

Londra, Big Ben’i, Buckingham Sarayı, London Eye ve Gherkin’i ile bilinir normalde. Jurassic Park filminin İngiltere’de gösterime girmesinin 25. yıldönümü anısına 8 metrelik Jeff Goldblum bu dev heykel de bugünlerde o listeye girmeyi başardı. Heykel, bilindik yıldönümü kutlamalarından farklı da olsa gerçekten sıra dışı, dikkat çekici ve amacına hizmet ediyor.

 

Potters parkına konumlandırılan heykel, ünlü sanatçının filmdeki Dr.Ian Malcolm karakterinin yeniden canlandırılması. Kıyafeti ve duruşu da bu konsepte olduğu gibi eşlik ediyor.

Sadece filmin hayranları değil, hemen herkes 150 kilo ağırlığındaki heykelin yanında resim çektirme fırsatını değerlendiriyor.

Heykelin varlığı, çok kısa bir süre içerisinde sosyal medyada hızlıca duyulmaya ve yorum almaya başladı. Sanatçının kendisi ise henüz heykeli hakkında bir yorumda bulunmadı.

 

Jeff Goldblum Biyografisi

Jeffrey Lynn Goldblum, Amerikalı aktör.

Goldblum West Homestead, Pennsylvania’da doğdu. Annesi Shirley bir radyoda çalışırken babası bir doktordu. İlk filmi Death Wish ‘te Charles Bronson ile rol aldı. Sonra Columbo dizisinin bir bölümünde yer aldı. Annie Hall ‘da küçük bir rol aldı. The Fly, The Tall Guy ve Invasion of the Body Snatchers (1978) filmlerindeki rolleri ile ününü arttırdı. Jurassic Park, devam filmi Kayıp Dünya ve Kurtuluş Günü gibi yüksek bütçeli ve yüksek kar getiren filmlerde başrolde oynadı ve uluslararası bir yıldız oldu. 1993 yapımı Spielberg filmi Jurassic Park‘ta Dr. Ian Malcolm karakterini canlandırdı.

 

Patricia Gaul ile 1980 ve 1986 yılları arasında evli kaldı. Earth Girls Are Easy ve The Fly filmlerinde rol aldığı Geena Davis ile 1 Kasım 1987 tarihinde evlendi ve 1990 yılının Ekim ayında boşandı. 2014’te jimnastikçi Emilie Livingston ile üçüncü evliliğini yaptı ve ilk çocuğu Charlie Ocean 2015’te dünyaya geldi. (sinemalar.com)

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön