Anasayfa » Güncel » Lego Çevre Dostu Oyuncaklar Üretecek!
Güncel

Lego Çevre Dostu Oyuncaklar Üretecek!

Lego Çevre Dostu Oyuncaklar Üretecek!
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
7 Temmuz 2015

Her çocuğun mutlaka yaptığı şeylerdendir Lego ile oynamak, şimdi Lego’yu daha da fazla sevmememizi sağlayacak bir sebep var çünkü artık şirket legolarda kullandıkları metaryaller çevre dostu olacak.

2030’a kadar  Legolar ABS’den üretilmemeye başlanacak.Her yıl şirketin 60 milyar lego ürettiğini düşünürsek yatırımın boyutunu anlayabiliriz.

Lego Grup adına açıklama yapan Roar Trangbaek  “Çevresel ayak izimizi azaltmak adına mantıklı bir yol olduğunu rahatça söyleyebilirsiniz.  Eğer bizim karbon ayak izimize  bakarsanız , bizim etkimizin çoğu ekran dışı faaliyetlerimizden yani  temel olarak fabrikamıza  soktuğumuz hammaddelerden sonra gerçekleşiyor”

3048017-slide-s-5-lego-is-spending-millions-to-ditch-oil-based-plastic

Arıca Lego’nun sürdürülebilir gelecek adına başka planları da mevcut ” Eğer 2030’da olanlarımıza ulaşırsak, önemli bir miktar para yatırımda bulunmamız gerekecek.”  Lego yanı sıra bir rüzgar enerjisi tarlasına ve FSC sertifikalı sağlığa zarar vermeyen oyuncak ambalajları kullanılması da bir artı olarak görülüyor.

Şirket 150 milyon dolar kadar  yatırım yaparak yeni çevre dostu materyaller aldı ve 2016’da bu uygulamayı başlatacak. Ürünler hala plastik olacak ama petrolden üretilmeyen plastik olacak.

Trangbaek ayrıca ” Bugün olduğumuzdan daha da fazla sürdürülebilir olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Geçen yıl yaklaşık 700 milyon lego parçası dönüştürdük. Global perspektif de biz sadece küçük bir oyuncuyuz, her yıl 60 milyara yakın lego parçası üretiyoruz ve ne kadar plastik tüketimimiz az olsa da bunu kendi başımıza çözemeyiz. Umarım biz diğerlerine ilham oluruz” dedi

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön