Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Kuzey Kore Ziyaretinizden Önce Bilmeniz Gereken 9 Ayrıntı
Destinasyonlar

Kuzey Kore Ziyaretinizden Önce Bilmeniz Gereken 9 Ayrıntı

kuzey-kore-ziyaretinizden-oce-bilmeniz-gereken-9-ayrinti
Beste Eşerler
Beste Eşerler
25 Kasım 2015

Dünyadaki en gizemli ülkeleriden biri Kuzey Kore, yeni bir gelir kapısı elde etmek için ülkenin kapılarını yabancı  ziyaretçilere açmaya hazırlanıyor: turizm. Sıkı bir politikayla yönetilen ülkede gerçekleşen Mass Games adlı etkinliğin akabinde geçtiğimiz yaz hatrı sayılır bir turizm aktivitesi gözlenirken bu durum, Kuzey Kore’nin yabancı turistlere karşı motivasyonunun yükseldiğinin bir göstergesi olabilir mi?

Etkinlik kapsamında yaz boyunca toplamda 100,000’den fazla ziyaretçiyi ağırlayan bu çok gizli ülkeye eğer bir gün yolunuz düşerse, muhakkak aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ayrıntıyı sizin için bir araya getirdik.

7. Turizm Bürosu sizin için resmi bir rehber ve şoför ayarlayabilir

Bilinmeyen bir ülkeyi keşfetmenin en pratik yolu hiç şüphesiz o ülkede yaşayan birilerinin size yol göstermesidir. İşte tam da bu yüzden karşılaşacağınız bu yararlı hizmet sizi ulaşması imkansız bir ön hazırlıktan kurtaracak.

6. Asya kültürünün genel değeri hediye verme geleneği burada da geçerli

Yanınızda sizi orada destekleyen rehberiniz ve şoförünüz için ufak hediyeler götürmeyi unutmayın. Bu hareket fazlaca takdir görecektir.

5. Fotoğraf çektiğiniz zamana ve yere dikkat edin

Fotoğraf çekmek bu ülke için gerçekten de bir sorun teşkil edebilir. Dolayısıyla, siz her ihtimale karşı rehberinize fotoğraf çekip çekemeyeceğinizi muhakkak sorun.

4. Ülkeden ayrılmadan önce fotoğrafları bilgisayarınıza aktarın

Havaalanındaki güvenlik kontrolünde mobil cihazınıza yüklediğiniz bilgileri kaybedebilirsiniz; çünkü belirttiğimiz gibi fotoğraf çekmek bu ülkede çok da kabul edilmiyor. Eğer çektiğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza aktarırsanız, böyle bir sorun yaşamazsınız.

3. İngilizce yok!

Yerli halk kendi dilleri dışında bir dile fazla aşina olmadığı için, İngilizce konuştuğunuz zaman sizi anlamalarını beklemeyin.

2. Üzerinizde dini ya da siyasi herhangi bir simge olmasın

Mesaj vermeyin; sorun olmasın… Sadece Kuzey Kore kültürünü görün ve tadını çıkarın. Zira yerli halkın bu tür karşıtlık temsil edecek simgelere açık olduğunu pek söyleyemeyiz.

1. Heykellere saygılı olun

Kuzey Kore halkı liderlerine saygılarını onların adına inşa ettikleri heykeller aracılığıyla sunuyor. O yüzden siz de bu heykellere saygılı olursanız, yerli halkla ortak bir nokta yakalamış olursunuz.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön