Anasayfa » Güncel » Kuşadası ’nın İlk Golf Tesisi Ramada’nın!
Güncel

Kuşadası ’nın İlk Golf Tesisi Ramada’nın!

Kuşadası’nın İlk Golf Tesisi Ramada’nın!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
8 Haziran 2015

Ramada Resort Kuşadası & Golf hizmete girdi. 180 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen tesis, Kuşadası’nın ilk golf oteli olma özelliğini taşıyor.

Kuşadası’nın ilk golf sahasını hizmete açan Özyer Group, bölge turizmini golf ile canlandırdıktan sonra otel açmayı tercih etti.

Özyer Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Özyer, golf sahasının 2012 yılında hizmete girdiğini hatırlatırken, “İlk golf merkezini hayata geçirdikten sonra Kuşadası turizmde ivme kazandı. Golf tesisi bölgeye kongre merkezleri açılmasına da öncülük etmiş oldu.” dedi. 2012 yılında 1000 dönüm üzerine 18 delikli ve uluslararası standartlara uygun olarak hizmete giren golf tesisi, içine bir de otel yapılacak şekilde tasarlanmıştı. Özyer, “Belli bir ivmeye ulaştıktan sonra oteli de inşa ettik.” diye konuştu.

Tesisin sezonda yüzde 80 doluluğa ulaşması hedeflenirken, Başkan Özyer bu oranı rahatlıkla yakalayabileceklerini belirtti. Firmanın turizm sektöründe bugüne kadar Liberty markasıyla çalıştığını anlatan Özyer, tatil köyü ve 4 ile 5 yıldızlı olmak üzere toplam 7 otelin bu marka adı altında olduğunu belirtirken, “Kuşadası projesinde Whydham ile işbirliği yaptık ve oteli Ramada markasıyla hizmete sunduk.” dedi. Yüzde 70 oranında yabancı turist ağırladıklarını söyleyen Özyer, yabancılar arasında en çok Alman ziyaretçiler olduğunu söyledi. Tesise, İngilizler ve Hollandalı turistler de ilgi gösteriyor.

İlk Yurtdışı Yatırımı Macaristan’a!

Gelecek 5 yıl içinde üçü Fethiye, biri Bodrum’da olmak üzere toplam dört otel daha açmayı hedeflediklerini anlatan Özyer, yurtdışında yapacakları ilk yatırım için Macaristan’ın başkenti Budapeşte’yi tercih ettiklerini söyledi. Özyer, yurtiçinde yapılacak 5 otelin fizibilite çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Şirketin 2015 yılında yüzde 15 büyüme kaydederek 330 milyon TL’lik ciroya ulaştığını aktaran Özyer, 2015 yılı ciro hedefini 400 milyon olduğunu açıkladı. Firmanın Malatya’da bir baraj yatırımı şu an onay bekleyen projeler arasında yer alıyor.

Kuşadası’na ilk golf tesisini getiren Özyer, bölge potansiyelinin iyi değerlendirilemediğini belirtirken, “Bölgedeki tesisler eski. Geçmişte 50 yıllık arazi tahsisi yapıldı ve bunların birçoğunun süresi dolmak üzere. Devam edip etmeyecekleri belirsiz olduğundan işadamları otel yatırımı yapmıyor. Tahsis konusu netleşmeli.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön