Anasayfa » Etkinlikler » Kuşadası, Anadolu Ateşi ile Canlanacak
Etkinlikler

Kuşadası, Anadolu Ateşi ile Canlanacak

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
21 Haziran 2015

Dünyaca ünlü dans grubu Anadolu Ateşi, 2015 Dünya Turu kapsamında Kuşadası’na geliyor. Sekiz yıldır gösteriler yaptığı Aspendos’tan sonra bu yıl Kuşadası’na gelecek olan Anadolu Ateşi, bölge turizminin canlanmasını sağlayacak.

Bugüne kadar 97 ülkede 4 bin gösteri ile 40 milyondan fazla kişiye ulaşan dans topluluğu, Kuşadası Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) işbirliği ile Kuşadası’na geliyor. Grup, yaz sezonu boyunca yerli ve yabancı turistlere unutulmaz gösteriler sunacak.

Kültürümüze ait gösterileri ile turizme katkılar sağlayan Anadolu Ateşi, bu yıl Kuşadası’nı hareketlendirecek. Sekiz yıldır Aspendos’ta turistlere gösteriler yapan topluluk, Anadolu’ya ait ne varsa Kuşadası izleyicileriyle paylaşacak.

Etkinlik yöneticileri olan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Yönetmeni Mustafa Erdoğan, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı yaptıkları açıklamada, topluluğun yaz boyunca Kuşadası’nda olmasından duydukları mutluluğu dile getirirken, “Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek olan bu etkinlik, bölge turizmini hareketlendirecek. Turistler benzersiz gösterilerle unutulmaz bir tatil geçirecek.” dedi.

Gösterilere başladıkları yıllardan bu yana Anadolu kültürünü misafirlerine yansıtan ve gösterileriyle birçok dünya ülkesinde tanınan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Kuşadası sanatseverleriyle buluşacak. Etkinliğin ilk gösterisi Kuşadası’nın 2700 kişi kapasiteli oditoryumu olan Efes Kongre Merkezi’nde 24 Haziran günü saat 21.00’de gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön