Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Küçük Tatil Beldelerinin Büyük Etkisi
Destinasyonlar

Küçük Tatil Beldelerinin Büyük Etkisi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
29 Temmuz 2016

Tatil planlarınızı henüz yapmayanlardansanız kalabalıktan uzak bu destinasyonlar tam size göre. Tabiri caizse el değmemiş doğası içerisinde hem bedenen hem de ruhen dinlenebileceğiniz küçük kasabaların olduğu listeye göz atmak sizler için oldukça faydalı olacak:

Fransa, Gruissan

Gruissan-Photo-by-Tourisme-740x493

Languedoc bölgesinde bulunan Gruissan küçük bir sahil kasabası olması ve plajları ile tanınır. Sıcak yaz mevsimlerinde ziyaretçilerini ağırlamak için en modern tesislere sahip olması konfor arayanlar içinse ideal.

İspanya, Binisafuller

Minorka’da (Balear Adalarında) bulunan Binisafuller, sessiz kaçamaklar için en uygun destinasyon. Kristal gibi denizi ve incecik kumuyla çam ağaçları tarafından sınırlanmış özel plajlara sahip olmayı kim istemez ki ?

İtalya Marettimo

Söylenenlere göre Marettimo’ya gelenler bir daha tatil rotalarını değiştirmeyerek her defasında âşık oldukları bu adayı tercih edermiş. Sonuçta Akdeniz değil mi?

İspanya, Llfranc

İspanya’nın en ünlü sahillerinden birinde bulunan Llfranc, otele yakın zarif plajları, tertemiz kum ve sıcacık deniz suyu ile meşhur. Arzu edenlere göre yeterince aktivitenin yanısıra bir o kadar da sakinliğe ulaşmak mümkün.

Türkiye, Alaçatı

Alacati-Photo-by-A-Taste-of-Travel-740x493

Ülkemizin güzel Alaçatı’sının tertemiz denizi, birbirine yakın sokaklarındaki restoran ve dükkânları ile yıllardır sürdürdüğü misafirperverliği ile kesintisiz tatil keyfi sahiplerini beklemekte.

Fransa, Collioure

Collioure_002-740x491

Fransa’nın güney bölgesinde kumlarıyla ünlü plajı ve kartpostal güzelliğindeki tarihi yansımaları ile Collioure farklı tatil tecrübeleri arayanlar için mükemmel.

İtalya, Marina di Pisciotta

Tiren denizine bakan dağın yamacındaki bu güzel kasaba ziyaretçilerini tarihi bir geziye çıkarmakta. Hayat koşuşturmasından uzak, dinlendirici tatiller için en uygun adreslerden biri.

Türkiye, Kalkan

kalkan-Photo-from-My-Konut-740x493

Bakıp, geçemeyeceğiniz güzellikteki manzarası, denizin rengi ve berraklığı ile Antalya’ya bağlı Kalkan en güzel plajlara sahip yerlerden biri. Çoğunlukta İngiliz turistleri ağırlayan güzel tatil beldemizin müdavimleri olmuş ziyaretçileri her sene yine yeniden Kalkan’ı tercih etmekte.

Portekiz, Salema

salema-Photo-from-In-the-Algarve-740x555

Bodrum misali beyaz evleriyle meşhur Salema bir liman kasabası. Kumsalı bulunan sahili güneyde olma hissiyatını ziyaretçilerine tam anlamıyla yansıtmakta.

Fransa, Menton

menton-Photo-from-Clos-Saint-Joseph-Menton-740x365

Rengârenk evlerinin güzel görüntüsüne dalıp, Barok çağlardan kalma tarihi mimarisinde kaybolmak isteyenlerin yaz dönemlerinde tercih edebileceği mükemmel bir adres.

Herkes bir kaçamağı hak eder !

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön