Anasayfa » Güncel » Küba’nın Beş Yıldızlı İlk Oteli Kempinski Grubundan
Güncel

Küba’nın Beş Yıldızlı İlk Oteli Kempinski Grubundan

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
18 Şubat 2017

Avrupa’nın lüks oteller grubu Kempinski tarafından geçtiğimiz salı günü yapılan bir duyuru ile Küba’nın Turizm Grubu Gaviota ile anlaştıkları ve Küba’nın ilk beş yıldızlı otelini açacakları açıklandı.

 

shutterstock_173389085

 

Otel için seçilen bina ise 246 odalık Havana’nın tarihi Manzana de Gómez binası olacak. Gran Hotel Kempinski Manzana La Habana olarak isimlendirilen Küba’nın beş yıldızlı ilk oteli için Kempinski Otelleri CEO’su Markus Semer yaptığı açıklamada: “Bu otel sadece Küba’daki beş yıldızlı ilk oteli olmasından dolayı değil, Havana’nın ünlü tarihi binasında yer alıyor olmasından dolayı da çok özel bir otel olacak” dedi.

 

kihav1_mgo-vue-aerienne

 

Üç adet restoran, teras, havuz, SPA, iş merkezi ve tabii ki de Küba’ya yakıştığı üzere bir adet de puro salonunun Gran Hotel Kempinski Manzana La Habana’da bulunacağı da verilen bilgiler arasında.

Beş yıldızlı otelin 1600 metrekarelik bir de kral süiti ve Bacardi Binası ile National Capitol Binasına nazır manzarası olacak.

kihav1_1-noche

Küba Seyahat Başkanı Collin Laverty’ye göre: “Kempinski Otel markası, profesyonelliği ve büyüklüğü ile bambaşka bir segment oluşturup, sektördeki büyük bir arzı tedarik edecek.”

Kempinski açılış ile ilgili olarak henüz kesin bir tarih belirtmedi, ancak duyumlara göre otelin  2017’nin ikinci çeyreğinde açılması bekleniyor.

 

shutterstock_503728921

 

shutterstock_360509507

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön