Anasayfa » Güncel » Köy Seyahati Sevenler İçin Türkiye’nin En Güzel 10 Köyü
Güncel

Köy Seyahati Sevenler İçin Türkiye’nin En Güzel 10 Köyü

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
27 Mayıs 2016

Müşterileri için seyahat bileti sağlamanın yanı sıra gidilecek yerlerle ilgili ‘nerede ne yenir’, ‘yapmadan dönmeyin’ gibi rehberlik hizmetleri de sunan Biletall, yaz sezonu yaklaşırken köy seyahati seven tatilciler için Türkiye’nin en güzel 10 köyünü açıkladı.

Müşterilerden alınan geri dönüşlerin de değerlendirildiği seyahat önerisinin bu haftaki konusu “Türkiye’nin En Güzel 10 Köyü” olarak belirlendi. İşte şehir hayatının yoğunluğundan, gürültüsünden kaçıp dilediğiniz gibi dinleneceğiniz o köyler…

Çıralı Köyü 

Antalya’nın dünyaca ünlü Çıralı Köyü; Olympos dağının eteklerinde yer alan, caretta caretta deniz kaplumbağaları yumurtlamak için sahiline geldikleri, yemyeşil dağ manzarası, Akdeniz’in masmavi ferah denizi ile tam bir doğa harikası. Portakal bahçeleri ile de öne çıkan Çıralı, köy seyahati sevenlerin vazgeçmeyeceği yerlerden birisi.

 

 

1463581560_C__ral___K__y__

Şirince Köyü 

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince Köyü ruhunu koruyabilmiş eski bir Rum köyü. Tarih kokan bu köye 4 mevsim ziyaretçiler geliyor. El değmemiş çekiciliğini koruyan Şirince; daracık ve tertemiz sokakları, düzenli, beyaz ve estetik mimarisi ile Rum evleri ve dik yokuşları ile nadir rastlanan bir güzellikte.

1463581590_Sirince_K__y__

Faralya Köyü 

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Faralya Köyü; bir yeryüzü cenneti. Turkuaz renkli Ölüdeniz’i arkanıza alıp, Kelebekler vadisinin patika yollarından yürüyerek Faralya Köyüne çıkabilirsiniz. Antik Likya ve Eski Roma kalıntılarının bulunduğu bu tarihi köy, inanılmaz bir manzaraya sahip. Görmek için sabırsızlanılacak 2 önemli özellik; Kelebekler vadisinin şelalesi ve sadece bu bölgede bulunan kanatları kaplan desenli kelebekler. Faralya, Türkiye’nin en güzel manzaraya sahip köylerinden bir tanesi.

 

1463581608_Faralya_K__y__

Belkıs Köyü 

Türkiye’nin tarihi zenginliklerinden olan Zeugma (Belkıs) antik kenti de, Belkıs Köyü içinde. Zeugma, büyük kısmı sular altında kalan bir antik kent. Belkıs Köyü; Gaziantep’in Nizip ilçesinde, Fırat nehrinin kıyısında ve köyde hala kazı çalışmaları yapılıp, birbirinden muhteşem mozaik parçaları çıkarılıyor.

 

1463581600_Belk__s_K__y__.jpg

Akpınar Köyü 

Isparta’nın Eğirdir ilçesindeki Akpınar Köyü muhteşem panoramik bir göl manzarasına sahip. Türkiye’nin 7 renkli ve mavi bayraklı en temiz gölü olan Eğirdir Gölü’nü kuş bakışı seyredebilmeniz için Akpınar Köyü’nde seyir tepesi bulunuyor. Bu tepede görüp görebileceğiniz en güzel manzarayı huzur içinde seyrederken, semaverdeki odun ateşinde pişirilen çayınızı yudumlayabilir, lezzetli Akpınar gözlemelerini yiyebilirsiniz. Bu rakımı yüksek olan köyde paraşüt sporu da yapılıyor.

 

1463581566_Akpinar_K__y__

Evrenye Köyü 

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde, Karadeniz’in en güzel köylerinden. Güneşin denizden doğup, denizden battığı bu eşsiz köyün içerisinden bir çay akıyor. Köyün girişinde asırlık dev bir çınar bulunuyor. Çınar altında oturup, Karadeniz’i seyretmek ayrı bir keyif olan köyde, özel bir plaj da bulunmakta. Kışın boşalan köy, yazın oldukça fazla tercih ediliyor.

 

1463581603_Evrenye_K__y__

Kaleköy

Antalya’nın Kale ilçesine bağlı Kekova’da bulunan Kaleköy; tekne ile gidebileceğiniz, Simena antik kentinin kalıntıları üzerine kurulmuş harika bir köy. İsmini tepesinde bulunan kaleden alan köye teknelerle ulaşıp, dar ve patika şeklindeki yollarından kaleye çıkabiliyorsunuz. Taş kral mezarlarının bulunduğu, az bir nüfusa sahip olan ama çok sayıda ziyaretçi alan bir yer.

 

1463581575_Kekova_K__y__

Kilitbahir Köyü

Çanakkale’nin tam karşısında bulunan, manzarası Çanakkale boğazına hâkim Kilitbahir Köyü, adını kalp şeklindeki kalesinden almakta.  Kilitbahir, denizin kilidi anlamına geliyor.

 

1463581592_Kilitbahir_K__y__

Rumkale Köyü

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesine bağlı Rumkale Köyü; olağanüstü bir güzellikte ve Fırat nehri kıyısında kurulu, etrafı sularla çevrili ve ulaşımı Halfeti’den kalkan tekneler ile yapılıyor. Köye ulaştığınızda kendinizi bir yarımadanın içinde hissediyorsunuz.

1463581596_Rumkale

Uçhisar Köyü

Nevşehir’in Kapadokya bölgesindeki Uçhisar yörenin en yüksek ve en güzel köyü. Köyün en tepe noktasında Uçhisar Kalesinde, güneşin doğuşunu ve batışı seyrediliyor, içerisinde gizli geçitler ve tüneller olan kalenin tepesine merdivenle rahatlıkla çıkılabiliyor.

1463581633_Uchisar_K__y__

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön