Anasayfa » Girisimler » Konu Spor ve Sponsorluk Olunca Emirates Gelir Akla
Girisimler

Konu Spor ve Sponsorluk Olunca Emirates Gelir Akla

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
1 Haziran 2018

Bir liste oluşturulsaydı ve evrensel dili SPOR olan firmalar o listede yer alsaydı, Emirates Havayolları kesinlikle en başta yerini alırdı. Kuruluşundan kısa bir süre sonra spor aşkıyla uçan havayolu tarihçesine göz atıldığında bu kesinlikle anlaşılabilir.

Arsenal İle Yeni Anlaşma

Aslında Emirates ilk olarak 2001 yılında Chelsea takımı ile anlaşmıştı.

Dubaili havayolu şirketi geçtiğimiz şubat ayı içerisinde Arsenal Futbol takımı ile olan ortaklığını yeniledi. 226 milyon €uroluk sponsorluk, İngiltere Premier Ligi tarihine “en uzun soluklu anlaşma” olarak geçti.

 

Arsenal takımı ile havayolunun yolları 2004 yılında kesişti ve daha o zamanda 100 milyon İngiliz Sterlini tutarında bir bütçesi vardı.

Emirates Havayolları ilk hizmet vermeye başladığı 1985 yılından günümüze spor etkinlikleri ve takımlarına sponsor olmuştur.

1994 yılına gelindiğinde Emirates, Singapore Derby, the International Jockey’s Challenge ve Dubai Rugby 7s gibi etkinliklerin sponsoruydu.

Bunları takip eden dönemde 1996 yılında yeni rotanın da açılmasıyla Avustralya’nın kriket takımı ve ardından da 1998 yılında Melbourne Kupası’na sponsor oldular.

 

FIFA ile işbirliği 2003 yılında başladı.

SportsBusiness Grubu’nun yapmış olduğu açıklamaya istinaden 2017 – 2018 sezonu boyunca Emirates’in dünya üzerinde toplam 54 aktif sponsorluk anlaşması bulunuyor.

Uçtuğu rotalardaki ülkelerin en sıkı takip ettiği spor dallarını mercek altına alan Emirates’e en yakın ikinci aktif havayolu şirketi ise Delta Airlines.

Tekne yarışları, Formula 1, at yarışları ve golf dâhil olmak üzere havayolunun ismini çok farklı dallarda görebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön