Anasayfa » Güncel » Dünya Kiteboard Şampiyonası Sponsoru “ Turkey Home ”
Güncel

Dünya Kiteboard Şampiyonası Sponsoru “ Turkey Home ”

Kiteboard sporu dünyada son 15 yıldır, ülkemizde de son 10 yıldır hızla gelişmekte. Rüzgâr dışında hiçbir yakıta ihtiyaç duymayan sporcuların katılımıyla düzenlenen ‘Dünya Kiteboard Ligi Şampiyonası’ Turkey Home sponsorluğunda.

 

Turkey Home, Kültür ve Turizm Bakanlığının dünya çapındaki Türkiye turizm markası. Muğla’nın Gökova ilçesinde düzenlenen yarışmaya bu spor dalının en iyisi olan 19 ülkeden 86 yarışmacı katıldı.

Kiteboard ya da diğer adıyla kitesurf tutkunları, vücutlarına bağlı bulunan bir uçurtmayı yine iplerin bağlantılı olduğu çubuk yardımıyla kontrol ederek su yüzeyinde kayıyor. Bu spor, su kayağı, snowboard, sörf, paraşüt gibi sporların bir karışımı olarak da nitelendirilebilir.

 

Turkey Home Sponsorluğunda Kiteboard

Dünya Kiteboard Şampiyonası’na beş kez dünya şampiyonu olan Aaron Hadlow, iki kez dünya şampiyonu olan Youri Zoon, dünya şampiyonları Alex Pastor, Liam Whaley ve Carlos Mario de katıldı.

Yarışmanın kadın sporcuları arasında dünya şampiyonları Bruna Kajiya, Rita Arnaus, Hannah Wihiteley ve Paula Novotna bulunmakta.

 

‘Home of Turquoise’ Yıldızı Annabel Van Westerop

2016 dünya üçüncüsü Annabel Van Westerop de yarışmacılar arasında.

Annabel Van Westerop, ‘Home of Turquoise’ filminin yıldızı. Türkiye’nin Turkey Home markası altında, yine Gökova’da çekilen filmde turizm tanıtım elçisi görevini üstlenmişti.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, dünyanın en iyi kiteboard parkurları arasında gösterilen Muğla, Akyaka’daki Gökova parkurunu kiteboard sörfçüleri için bir destinasyon yapmayı amaçlamakta.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön