Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Kıştan Uyanan Michigan Gölü Baharın Güzelliğine Seyr-i Keyif Katıyor
Destinasyonlar

Kıştan Uyanan Michigan Gölü Baharın Güzelliğine Seyr-i Keyif Katıyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
23 Mart 2019

Bölgede eksi 30 dereceleri bulan kış soğuğunun çoğunluğunu buzullar altında geçiren Michigan Gölü havaların ısınmasıyla birlikte gözlerin görebileceği en güzel manzaraya büründü. Doğa ne kadar büyülü olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Buz tutmuş gölün altındaki sular, ısının yükselmesiyle birlikte erimeye başladı. Hal böyle olunca da göl yüzeyindeki buzları kırılıp, hareket ediyor ve büründükleri şekiller itibariyle tarifsiz tablolar oluşturuyor.

 

Bu eşsiz halini fotoğraflamak isteyenlerse Michigan Gölü’ne akın ediyor.

Sinema yapımlarından çıkmış görüntünün üstüne bir de doğal olması yıllardır amatör ve profesyonel fotoğrafçıları mıknatıs gibi çekiyor.

 

Kuzey Amerika’nın beş büyük gölünden biri olan Lake Michigan tümüyle ABD sınırları içerisinde yer almasından dolayı daha bir özel. Diğer dört göl ise sınırlarını Kanada ile paylaşıyor. Lake Superior ve Lake Huron’dan sonra en büyük yüzölçümüne sahip olan da yine Lake Michigan.

Şikago ve Milwaukee bölgelerinde başta olmak üzere göl kıyısında yaklaşık 12 milyon kişi yaşıyor.

 

Doğanın güzelliğini hafızalarına kazımanın yanı sıra kalıcı hale getirmek isteyen ziyaretçiler göle akın ediyor. Amerikan Sahil Güvenliği ise göle bu zamanda yaklaşmanın tehlike arz ettiğinden bahisle sadece uzaktan görüntü alınmasını öneriyor. Sahil Güvenlik şefi Grant Heffner manzaranın büyücü olduğu konusunda herkesle hem fikir. Ancak görevi itibariyle de tedbiri elden bırakmamakta fayda olduğunu vurguluyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER