Anasayfa » Güncel » Keşif Engel Tanımaz: 3 Annenin Çocuklarıyla Çıktığı Maceralı Yolculuk
Güncel

Keşif Engel Tanımaz: 3 Annenin Çocuklarıyla Çıktığı Maceralı Yolculuk

kesif-engel-tanimaz-3-annenin-cocuklariyla-ciktigi-macerali-yolculuk
Merve Ateş
Merve Ateş
8 Aralık 2015

Küçük çocuklarıyla maceralı bir yolculuğa çıkan üç annenin keşif aşkı herkese ilham verecek.

Yola çıkmayı, dünyayı keşfetmeyi hepimiz isteriz, ama bazı engeller bu yolculuğa çıkmaktan bizi alıkoyar. Bunun sonucunda ya bu durumu kabullenir ve başka alternatiflere odaklanırız ya da bu engeli aşabilmek adına çaba gösteririz. İstediğimiz gerçekleşir mi bilinmez, ama denemek gerekiyor…

Amerika’da 3 kadın istediklerini gerçekleştirmek amacıyla yola çıktı. Küçük yaşlardaki çocuklarını da yanlarına alarak… Kamp, uzun yürüyüşler, dağ tırmanışı ve birçok aktiviteyi kapsayan bu yolculuk, keşfetmenin engel tanımadığına dair güzel bir kanıt.

Seyahat sever kadınlar hakkında bilgi vermek gerekirse; 11 aylık oğlu ile yola çıkan Brooke Froelich 30 yaşında. Morgan Brechler  25, 4 yaşındaki kızı ile yolculuğunu sürdürüyor. Grubun diğer üyesi Shannon Robertson ise 28 yaşında. 1 yaşındaki kızı Skye ve 3 yaşındaki oğlu Bodhi de Robertson ile beraber.

brookefroelich_tg

Brooke Froelich

shannonrobertson_tg

Shannon Robertson

Sadece hikâyeleri değil, grubun çektiği fotoğraflar da içinizde keşfetme aşkını perçinleyecek cinsten.

brookefroelich2_tg

Brooke Froelich tırmanış yaparken

Shannon Robertson şöyle söylüyor: “Böyle mükemmel bir deneyimi sadece çocuklarımla değil, diğer iki anne ile paylaşmak benim için harika.”

Çocuklarla keşfe çıkmak konusunda ise mücadeleci olmak gerektiğini vurgulayan Robertson, geçirdikleri bir zamanı ise şu şekilde anlattı:

“Çocuklarla kampa çıkmak mücadele etmeyi gerektirebilir. Her an hiç beklenmeyen şeyler gerçekleşebilir ancak yine de yaşamaya değer… Havaların güzel ve sakin olduğu anlarda çocukları kampa götürüyordum. Sonradan, gece rahat bir şekilde uyurken rüzgar bastırdı ve çadır direklerimiz kırıldı.”  

bodhivesky_tg

Bodhi ve Sky

Çocukların bunu sevdiğini de ekleyen Robertson: Çocuklarıyla dışarıda daha fazla zaman geçirmesi için anneleri ve aileleri cesaretlendirmeyi amaçlıyorum” dedi.

Grubun bir sonraki rotası Hawaii olacak.

*Fotoğraflar: Sunday Express

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön