Anasayfa » Girisimler » Karşı Koyamazsınız: Dünyanın Dört Bir Yanından Çikolata Festivalleri -2
Girisimler

Karşı Koyamazsınız: Dünyanın Dört Bir Yanından Çikolata Festivalleri -2

karsi-koyamazsiniz-dunyanin-dort-bir-yanindan-cikolata-festivalleri-2
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
18 Ekim 2015

 Çikolata, Chocolade, Chocolate,  Tskolate. Le Chocolat or Cioccolato adına ne derseniz diyin dünyanın en tatlısı en isteneni en güzelidir çikolata. Şimdi karşı koyamayacağınız çikolata festivalleri serimize ikinci kısmı ile devam ediyoruz.  Geçtiğimiz yazıda sizlerle İtalya, Belçika ve Birleşik Krallığın en güzel çikolata festivalleri ni görme imkanı yakalamıştık.

Çikolata Festivali

Çikolata Festivali

Kanada, Çikolata Festivali

Bir festival düşünün ki yapıldığı yere ” Kanadanın çikolata şehri” adını versin, işte o kadar güzel bir frstival olan çikolata festivalimiz Ağustos sıcağında yapılıyormuş, erime riskine karşı koyan festival, 29 yıllık bir geleneğin ürünü ve New Burnswick St. Stephen artık “çikolata şehri” olarak anılıyor.

Ziyaret ettiğinz zaman Kanada’nın en köklü çikolatacı ailesi Ganong için önceden bir hazırlayın kendinizi. Bu arada Festivalin parlayan yıldızları : Çikolata Delililği ve Çikolatanın Tadı isminde ki etkinliklermiş.

Tahmin edein öğle yemeğiniz nasıl olacak? Çikolata temalı! Bu arada çikolatalı kokteyler ve şarap ve çikolata etkinliğinde de olmalısınız!

Çikolata Gösterisi

Çikolata Gösterisi

New York, ABD , Çikolata Gösterisi

Ve çikolata sanata dönüştü.. Ağustos Kanada maceranızdan sonra Kuzey Amerika’nın en büyük çikolata festivali olan bu festivale göz atmadan gitmeyin. Kasımda Çiklata Başkadır diyenler için  kelimenin tam anlamıyla çikolatayı her yönü ile görebilceğiniz etkinlikler size bu kadar da olmaz dediertebilir. Evet bir defileninde dahil olduğu  festivalde çikolatadan kıyafetleri göreceksiniz ve çocuklarınız için özel düzenlenmiş alanlarda hem onlar sıkılmayacak hem de siz bunalmayacaksınız. Festivalin çikolatanın sırlarını anlatan bir kısmı da var sonrasında en iyi çikolatacılardan imzalı kitaplara sahip olma şansı yakalayabileceksiniz.

Festival del Chocolate

Festival del Chocolate

Mexico ,Festival del Chocolate

Seyahatinizi çikolatanın ve kakaonun anavatanı Meskika’da belki de festivalin en enlam kazandığı , çikolata festivalleri nin en güzel yerini görmeden bitirmemelisiniz! Bu fesrival’de kakao tarlalarına rehberli bir tur eşliğinde ziyaret etme fırsatı bulabilir, yerel çikolatacıların geleneksel tarifleri ve sırlarını da keşfedebilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön