Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Herkül’ün Altın Postu Aradığı Ada Karadeniz’de
Destinasyonlar

Herkül’ün Altın Postu Aradığı Ada Karadeniz’de

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
7 Haziran 2017

“Herkül’ün Altın Postu Aradığı Ada” olarak bilinen, tarihi kalıntıları ve mitolojik hikayeleriyle adından söz ettiren, Doğu Karadeniz’de insanların yaşadığı tek ada Giresun Adası’na ilgi artıyor.

Amazon kadınlarının yaşadığı ve Herkül’ün altın postu aramak için geldiği, mitolojik hikayeleriyle ünlü bir adadan bahsetmek istiyoruz size… Karadeniz’deki Giresun Adası’ndan… Evet yanlış duymadınız. Bu efsaneleri bünyesinde barındıran bir ada var Karadeniz sularında… Üstelik bu özel ada şimdilerde ziyarete gelenlere, gösterilerle zamanda yolculuk da yaptırıyor. Bu özel adada özel bir ekip tarafından Yunanlı gemiciler Argonotlar ile Saka Türklerinin karşılaştırması canlandırılıyor.

Fotoğraf: Ontrava

Bunun yanı sıra temsili Herkül ve Amazon kadınının gösterileri de ziyarete gelenler tarafından ilgiyle izleniyor.

Fotoğraf: A.A.

Ada’ya gelenler Bizans mezarları, tarihi surlar, manastır harabesi, şapel gibi tarihi kalıntıları da görme şansı buluyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, AA’ya yaptığı açıklamada, Giresun Adası’nın tarihiyle mitolojisiyle çok önemli bir destinasyon haline geldiğini söyledi.

Fotoğraf: altinpost.net

Herkül’ün altın post efsanesinin güzergahı

Giresun Adası’nın turizmdeki kentin görünen yüzü olacağına işaret eden Gürgenci, Doğu Karadeniz Bölgesinde üzerinde canlı yaşayabilen başka bir ada olmadığını belirtti.

Adada zamanda yolculuk etkinlikleri düzenleyen Hakan Adanır ise Giresun Adası’nın Yunanistan ve Gürcistan arasında bir ticaret güzergahı içerisinde yer aldığına olduğuna değinerek, “Ada Herkül’ün altın post efsanesinin güzergahı arasında bulunuyor. Mitolojide Herkül Giresun Adasında kuşlarla savaşmış ve adada hala kuşlar var.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön