Anasayfa » Seyahat Sektorü » Oteller » Kapadokya’nın İlk Lüks Butik Oteli: Museum Hotel
Oteller

Kapadokya’nın İlk Lüks Butik Oteli: Museum Hotel

kapadokyanin-ilk-luks-butik-oteli-museum-hotel
Turizm Global
Turizm Global
20 Kasım 2018

Kapadokya’nın eşsiz manzarasına hakim konumda bulunan Museum Hotel, her biri birbirinden özel ve farklı toplam 30 oda ile hizmet veriyor. Bölgenin ‘ilk lüks butik oteli’ olarak ön plana çıkan Museum Hotel, eski harabe ve yıkıntıların orijinallerinin korunarak restore edilmesi ile meydana gelen bir yapı.

Göreme, Aşk vadisi, Avanos, Güvercinlik Vadisi ve Kızıl Vadi gibi ‘Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’nın en önemli bölgelerini kuşbakışı izleyebileceğiniz bu otel, yaşayan bir müze niteliğinde. Eşsiz coğrafyanın ön plana çıkan otellerinden biri olan Museum Hotel, 1998 yılından bu yana kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden faaliyet gösteriyor.

museum_hotel_tg

Yaklaşık 5000 metrekarelik geniş bir alana yayılan bu otelin tüm odaları, restoran ve ortak mekanları  Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı paha biçilemez antikalar ile dekore edilmiş. Bu antikalar, Osmanlı, Bizans, Roma ve Hitit dönemlerine kadar uzanıyor.

Kültür turizminin gözde merkezlerinden Kapadokya bölgesi ziyaretçilerinin öncelikli tercihlerinden olan Museum, eşsiz konumunun yanı sıra, kişiselleştirilmiş rezervasyon sistemi ve birbirinden farklı özel lüks suitleriyle dikkat çekiyor.

museum_tg

Gerçek Bir Müzede Konaklama Hissi Yaşayacaksınız

Bu otelde konaklamanın bir diğer ayrıcalığı ise, gerçek bir müzede konaklama hissi yaşayacak olmanız. Birbirinden değerli antikalar ile süslenen her noktada, çok değerli zaman geçireceksiniz. Eşsiz konumu ile binlerce yıllık Kapadokya tarihinin tam ortasına kurulu Museum Hotel, alışılmışın dışındaki ‘Müze’ konsepti ile büyüleyici bir konaklama deneyimi vaat ediyor.

Otelde antikalar ile dekore edilen 30 geleneksel taş oda bulunuyor. Bu 30 odada kusursuz hizmet kalitesi için özel eğitime tabi tutulan 55 kişilik seçkin ekip çalışıyor.

museum_hotel_cappadocia_tgg

Uluslararası Ödülleri ile Dikkat Çekiyor

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum’un ‘En iyi küçük otel’, ‘En iyi butik otel’, ‘En iyi otel mimarisi’, ‘En iyi otel restorasyonu ve yenileme’, ‘En iyi tarihi lüks otel’, ‘En iyi kültür turizmi yatırımı’ gibi birçok uluslararası ödülü bulunuyor.

Misafirler için, diğer restoranlarda bulamayacağınız unutulmaya yüz tutmuş özel tatlar, ödüllü şefler tarafından hazırlanan bölgeye özgü geleneksel lezzetler, otelin alakart restoranı Lil’a’da seçkin bir mutfak ve servis anlayışı ile sunuluyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön