Anasayfa » Güncel » Kadın ve Seyahat, World Tourism Forum’da
Güncel

Kadın ve Seyahat, World Tourism Forum’da

kadin-ve-seyahat-world-tourism-forumda
Turizm Global
Turizm Global
4 Şubat 2016

Turizmin Davos’u World Tourism Forum’da kadının turizm sektöründeki yeri de konuşulan konulardan biriydi. “Women in Travel” başlığıyla gerçekleştirilen konferansta Maiden Voyage Kurucusu Carolyn Pearson ve Karayipler Seyahat Organizasyonu Pazarlama Direktörü Carol Hay, turizmde kadının yeri ve kadınlara yönelik girişimleri ele aldı.

 

Konuşmacılardan Carolyn Pearson kadınlar için kurulan Maiden Voyage isimli sosyal ağdan bahsetti. İş kadınlarının başka iş kadınlarıyla tanışabileceği, kadınların ihtiyaçlarına hitap eden, güvenli oteller hakkında bilgi alabileceği bir sosyal ağ olan Maiden Voyage’ın, böyle bir ihtiyaca karşılık vermek için kurulduğunu belirtti. Kadınların diğer kadınlara yardım etmeyi sevdiğini söyleyen Pearson, her hafta yeni üye eklendiğinin ve her geçen gün daha da büyüdüklerinin altını çizdi. Kadınlara tutkulu olmalarını tavsiye etti.

Karayipler Seyahat Organizasyonu Direktörü Carol Hay, kadınların turizmde çok başarılı olduğunu ve bir çok görevi aynı anda idare edebildiklerini söyleyerek “Kadınlarla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Karayipler’in en yüksek kadın yönetici sayısına sahip olduğunu söyledi ve gerçek liderliğin yetkilendirmek ve cesaretlendirmekten geçtiğini vurguladı. Londra’dan Karayipler’e gidiş öyküsünü de dinleyicilere aktaran Hay, “Kadınlar birbirilerini desteklemek zorundadır. Siz cesur olursanız her şeyi yapabilirsiniz. Sizden bir çok şey alabilirler ancak zihninizdekileri alamazlar.” ifadelerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön