Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Japonya Seyahatinden Önce Bilmeniz Gereken 4 İpucu
Destinasyonlar

Japonya Seyahatinden Önce Bilmeniz Gereken 4 İpucu

japonya-seyahatinden-once-bilmeniz-gereken-4-ipucu
Beste Eşerler
Beste Eşerler
3 Kasım 2015

Daha önce hiç Japonya’ya gittiniz mi? Eğer gitmediyseniz, her durumda muazzam bir seyahat geçirmek için kültürel bazı gereklilikleri bilmenizde fayda var. Biz de sizin için, Japonya seyahatinizde her şeyden fazla ihtiyacınız olacak bu en geçerli dört ipucunu bir araya getirdik. 良い旅* !

Bazen; yani genellikle çoğu zaman yerel gereklilikler ve yine yerel kültüre duyulması gereken saygı bir seyahatin gidişatını değiştiren önemli ayrıntılardır; çünkü ne kadar uyum sağlarsanız, seyahatiniz o kadar eğlenceli geçecektir. Japonya kültürüne uyum sağlamak da aslında o kadar da zor değil! Yapmanız gereken tek şey, yerel kültürün size sunduğu kurallara uyup Japon kültürünün keyfini baştan aşağıya yaşamak. Bu sayede bu güzel Asya adasına olan yolculuğunuz rüya gibi geçecektir.

1. Sokak stili ve yerli halkla uyumlu olun

Eğer Japonya kültürü ve tarzına aşina biriyseniz, mutlaka bu kültürün aynı isimle bir stile öncülük ettiğini de biliyorsunuzdur. Bu gerçek kıyafet tarzından tutun, davranış ve hatta konuşma tarzına kadar birçok şeyde etkili. O zaman, siz de bu Dünya şehrinin kendine has stiliyle uyum göstermeye çalışın ve kendinizi bir Japonya vatandaşı gibi hissedin. Kesinlikle bu şekilde, seyahatinizde yalnızca ‘turist’ olmaktan çok daha fazla zevk alacaksınız!

2. Gitmeden önce en azından birkaç kelime Japonca öğrenin

Gittiğiniz yerin yerli halkı İngilizce ya da sizin dilinizi konuşmak zorunda değil; o zaman yapmanız gereken şey Japonya uçağına binmeden en azından hayat kurtaracak kadar yerel dile aşina olmak.

japonya-seyahatinden-once-bilmeniz-gereken-4-ipucu2_tg

Yerel tatlara açık olun

3. Yerel tatlara açık olun

Eğer Japon mutfağının büyük bir hayranı değilseniz bu seyahat sizin için biraz sıkıntılı bir seyahat olabilir. Bu yüzden size tek önerimiz yerel tatlara açık olmaya kendinizi hazırlamanız olacaktır.

Not: Japon kültüründe bahşiş vermek yok ve ayıp olarak görülüyor.

4. Hediye vermek her şey demek

Japonya sınırlarında karşınızdaki kişiye ne kadar müteşekkir olduğunuzu hediyeyle göstermeniz oldukça fazla kabul gören bir gelenek. Bu gelenek aynı zamanda karşınızdaki kişiyi ne kadar önemsediğinizi de gösteriyor; dolayısıyla siz siz olun Japonya seyahatinize yanınızda ufak hediyelerle çıkın.

(*) Japon dilinde ‘iyi yolculuklar’
ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön