Anasayfa » Güncel » İtalya’nın Trento Şehrinde Hem Türkiye Hem Afyonkarahisar Tanıtıldı
Güncel

İtalya’nın Trento Şehrinde Hem Türkiye Hem Afyonkarahisar Tanıtıldı

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
10 Nisan 2018

Afyonkarahisar, 1-2 Eylül 2018 tarihleri arasında Dünya Motokros Şampiyonası’nın 18. Ayak yarışına ev sahipliği yapacak. Bu bağlamda da ilgili tanıtımlar devam ediyor.

Slogan: “Spor Turizmin Geleceğidir”

Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu “Spor Turizmin Geleceğidir” sloganı ile çıktığı yolda tanıtımlarına hız kesmeden devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle İtalya’nın Trento şehrinde hem Türkiye hem de Afyon’un tanıtımı yapıldı.

 

Dünya Motokros Şampiyonası İtalya yarışı öncesi Türk organizasyon komitesi ile Dünya Motosiklet Federasyonu yetkilileri, takım yöneticileri, sporcular, sponsorlar ve medya ile bir araya geldi.

LUONGO: TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BİR ÜLKE

Afyonkarahisar Belediyesi web sayfasında yer alan haber içeriğinde:

Türkiye yarışını sabırsızlıkla beklediklerini belirten Youthstream Başkanı Giuseppe Luongo, “Türkiye Motosiklet Federasyonu ile yaptığımız toplantılarda organizasyon olarak ne kadar hazır olduklarını bize ispatladılar. Afyon’daki yarış bu nedenle harika olacak. Türkiye çok büyük bir ülke. Motokros Türkiye’de giderek gelişiyor. Federasyon, yerel yönetim ve uluslararası organizasyon komitesi olarak ilk kez düzenlenecek bu görkemli yarışın sezonun en iyi mücadelesi olmasını bekliyoruz. Buradaki sunumda da gördük ki bu çok mümkün. Motor sporları tutkunları ve Türk seyirciler muhteşem bir yarış izleyecekler. Türkiye’nin dünyanın en iyi yerlerinden biri, bu yüzden orada olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

 

FIM Avrupa Başkanı Dr. Wolfgang Srb İstanbul’da yapılan tanıtımı hala unutmadığını belirterek, “Ocak ayında İstanbul’da yapılan Afyon’daki Türk MXGP’sinin sunumunu görünce çok şaşırdık. Sunum yıllardır tüm spor dallarında gördüğüm en iyisiydi. Türkiye’deki yarış olağanüstü olacak. Umarım herkes orada olacak” diye konuştu.

MAHMUT NEDİM AKÜLKE: “EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Nedim Mahmut Akülke, sekiz aylık tanıtım çalışmalarını İtalya’da sergilediklerini belirterek, “Aslında Afyon’da Dünya Motokros Şampiyonası’nın tanıtımını yaparken de, bir taraftan Türkiye’nin tüm güzelliklerini İtalya’da hem yabancı mensuplara hem sporculara hem de takımlara izlettirdik. İnşallah Dünya Şampiyonası’nın Afyon ayağında da istediğimiz ilgiyi görürüz ve Türkiye’ye layık bir organizasyonla iyi bir ev sahipliği yapmış oluruz. Ki bugün onun izlenimlerini de gördük. Burada organizasyona ev sahipliği yapan firma da bizim kadar heyecanlı. Hatta sohbetimizde Afyon’daki Dünya Şampiyonası’nın bu senenin en güzel organizasyonuna aday olduğunu söyledi. Biz bunu organizasyonu aldığımız günde de söyledik, Türkiye artık en iyi organizasyonları yapıyor, en iyi işleri yapıyor. Bundan sonra da en iyisini yapacağız. Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak Türkiye’ye layık işler yapmaya çalışıyoruz. Artık sporu sadece spor olarak değil, turizmin çok önemli bir ürünü haline getirmek istiyoruz. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz destekleri var. İnanılmaz bir işbirliği var. İlk defa bir sportif organizasyonda herkes bir arada. Böyle bir güçle biz de Türkiye’de en iyisini yapacağız” dedi.

 

“AFYON İNANILMAZ BİR LOKASYON”

Dünya Motokros Şampiyonası için neden Afyonkarahisar’ın seçildiği ile ilgili gelen bir soruya yanıt veren Akülke, “Bu sorunun cevabını sizler de gördünüz. Burada (İtalya) şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta bir köyde Dünya Şampiyonası yapılıyor. Biz Türkiye’nin göbeğinde, iki saatte 30 milyon insana ve 3 denize ulaşan, Anadolu’ya açılan bir kapımızda Dünya Şampiyonası yapıyoruz. Tabii içerideki dinamikler de çok önemli. Burada bir basın çadırı var. Ama bizim pistin yanındaki bir otelimizde basın odamız olacak. Basın mensupları otelden çıkıp, 100 metre sonra yarış alanına gidecekler. 10-12 tane 5 yıldızlı otel ve yürüyüş mesafesinde 15 bin yatak kapasitemiz var. İnanılmaz bir lokasyon. 36 ülkeden sporcu bekliyoruz, toplamda ise 80 iyi sporcu yarışacak” diyerek sözlerini noktaladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön