Anasayfa » Girisimler » İtalyan Mimar, Yüzen Piramitler Şehri İçin Yatırımcı Arayışında
Girisimler

İtalyan Mimar, Yüzen Piramitler Şehri İçin Yatırımcı Arayışında

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
16 Mayıs 2018

İtalyan Mimar Pierpaolo Lazzarini “Wayaland” ismini verdiği bir proje tasarladı. Tasarımında su üzerinde yüzen piramitler ile yepyeni bir turistik şehir yaratmayı hedefliyor.

Proje bütçesini karşılayabilecek yatırımcı /yatırımcılar arayışında olan mimar, Wayaland’de konaklama ücretine kadar herşeyi düşünmüş. Yüzen piramitlerde konaklama ücreti geceliği 1000 Amerikan Doları’ndan başlayacak.

Herşey planlandığı şekilde ilerler ve mimar gerekli finansmanı bulursa, yüzen piramitler şehri ilk misafirlerini 2022 yılında ağırlamaya başlayacak.

Pierpaolo, projesine destek verecek olan kişi / kişileri yeni şehrinin birer vatandaşı yapacağını da duyurdu.

 

Yüzen Waya Piramitler

Piramitlerin içinde çeşitli oteller, alışveriş mağazaları, spa ve spor salonları ile restoran, bar ve sinemalar olacak.

Bir modüler Waya piramidi su yüzeyinde durabilen bir temel üzerine kurulu değişik modüllerden oluşacak şekilde tasarlandı. Piramitler, tekne ve yatların giriş yapabileceği bir kapısı da mevcut olacak.

Yüzen piramitlerin en büyüğü 6500 metrekare alana sahip olacak şekilde tasarlanmış ve 30 metre yüksekliği olacak.

 

Pierpaolo “kendi kendine yetebilen ve kaynaklarını sürdürebilen bir topluluk oluşsun istiyorum” diyor. Dünyanın ilk yüzen şehri projesini hayata geçirmek için gün sayıyor.

Mimar Pierpaolo’nun hesaplarına göre iki katlı, 160 metrekarelik bir Waya Suit inşa etmek için 350 bin €uro’ya finansman ihtiyacı var.

Tasarladığı şehri hayata geçirmek için yatırımcı olacak kişiler aynı zamanda yüzen şehrin lokasyonu ile ilgili yapılacak oylamada da oy kullanabilecek.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön