Anasayfa » Güncel » İsviçre Alpleri’nden 7 Dakikalık Görsel Şölen
Güncel

İsviçre Alpleri’nden 7 Dakikalık Görsel Şölen

gokyuzunde-7-dakikalik-gorsel-solen
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
20 Ocak 2016

İsviçre Havayolları’na ait bir ticari uçak gökyüzünde doyulmaz bir görsel şöleni kameralara kaydetti. Airbus A321 tipi uçak ile yapılan bu gösteri havacılık meraklılarının ilgisini çekecek türden. İsviçre Alpleri’ni 360 derece tekniği ile görmeye hazır mısınız?

İsviçre Alpleri’ni görme hayali olanlar varsa, bu video tam size göre. Alpler İsviçre topraklarının yüzde 60’ını kaplayan büyük bir alana sahip. Peki bu muhteşem görüntüleri havadan izlemeye ne dersiniz?

Hem de profesyonel bir uçuş ekibi ile yapılan bir çekim…

İsviçre Havayolları’na ait bir Airbus A321, mükemmel çekim için İsviçre devriye uçakları ile birlikte uçtu. Alpler’in üzerinde gerçekleştirilen görsel şölen, yalnızca 4 gün önce Youtube’da paylaşıldı. Ancak bu kadar kısa süre içinde 41 bine yakın izleyiciye ulaştı.

İşte o görüntüler…

İsviçre Hava Kuvvetleri F-5 jet uçağının Wengen Vadisi boyunca uçuşu sırasında yapılan çekimler, uçağın kokpitinden oldukça net bir şekilde gerçekleştirildi. Kokpitte yapılan 360 derecelik çekim sayesinde izlediğiniz bu görüntüler ortaya çıktı.

Kısa sürede video paylaşım sitesi youtube’da izlenmeye başlayan videoda uçuş sırasında uçakların uyumu dikkat çekiyor. Karlar altında kalan Alplerin en güzel görüntülerine sahne olan video hakkında paylaşım sitesine yapılan yorumlarda kimisi çekimlerin hangi kamera ile yapıldığını sorarken, kimisi de uçuş ekibini tebrik etti.

‘İnanılmaz video’ ve ‘pilot becerisi’ gibi yorumlar da yapılıyor.

İsviçre Alpleri’nden muhteşem görüntüleri havacılık meraklıları ile buluşturan bu çalışma hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER