Anasayfa » Güncel » İsveç’in Gümüş Madeninde Dünyanın En Derin Yeraltı Süiti
Güncel

İsveç’in Gümüş Madeninde Dünyanın En Derin Yeraltı Süiti

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
20 Aralık 2016

İsveç’in Vaestmanland şehrinde bulunan Sala Silvermine konaklama yapabileceğiniz gerçek bir gümüş madeni ve burada dünyanın en derin yer altı süiti bulunmakta.

Bu süite ulaşmak için yaklaşık 155 metre kadar derine inilmesi gerekiyor, ancak misafirlerine yüzlerce yıllık bir tarihi en özel imkanlarla yaşatmayı da vadediyor.

the-mine-suite

 

Süitin Konsepti

Romantik bir atmosfer sağlamak adına bolca mumlardan faydalanılan süitin konsepti tamamen gümüş süslemeler ve kaplamalı mobilyalardan oluşmakta. Konaklayan misafirlere sunulan “hoşgeldiniz” sepetinin içeriği ise ilginç: peynir, bisküvi, meyve, şarap, çikolata ve acil durumlar için bir telsiz.

sala-silger-gruva-large

Akşam yemeği için ayrılmış özel bir bölümü olan süitte konaklayan misafirler arzularına göre madende gezebiliyor, yeraltı göllerinin ihtişamını keşfe çıkabiliyor.

sala-silvergruva (1)

Maden Hakkında

Madenin toplam derinliği 305 metre ve yaklaşık 400 yıllık bir geçmişe sahip.

Gerçek anlamda madenden gümüş çıkarma çalışmaları 1908 yılında son buldu. O tarihten sonra madeni gezmeye gelen birçok turist sadece ilk katlarını gezebiliyorken 2006 yılından günümüze madenin daha altlarında bulunan katları da ziyarete açıldı.

sala-silvergruva

Konaklama imkânı ise gecelik 530 dolardan başlayan fiyat ile mümkün.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER