Anasayfa » Girisimler » ISTTA “Definitely Istanbul” Sloganıyla İstanbul’u Dünyaya Tanıtacak
Girisimler

ISTTA “Definitely Istanbul” Sloganıyla İstanbul’u Dünyaya Tanıtacak

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
3 Şubat 2018

Turizm ve tanıtım sektöründe hizmet veren paydaşlar tarafından kurulan İstanbul Turizm Derneği (ISTTA), İstanbul markasını dünyaya “Definitely Istanbul” sloganıyla tanıtacak.

Yerel ve uluslararası potansiyelleri harekete geçirerek İstanbul bölgesine ilgiyi artırmak ve turizmde sürdürülebilir büyümeyi sağlamak amacıyla kurulan İstanbul Turizm Derneği (ISTTA), turizm sektörünün önemli aktörleri ve kamu kurumlarıyla İstanbul için iş birliği başlattı.

İstanbul markasına hizmet edecek katma değeri yüksek ve büyük ölçekli projelerle, metropolü ilk tercih edilen destinasyon haline dönüştürmeyi hedefleyen ISTTA, 2018 yılını İstanbul markası ile Türkiye’nin uluslararası arenada yeniden tanıtım yılı olarak değerlendiriyor.

İstanbul Turizm Derneği, kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen önemli çalışmalara imza atmaya başladı. EMITT fuarı ile çalışmalarının startını veren ISTTA, İstanbul turizmine katkı sağlamak için aktif işbirliği ve tanıtım çalışmaları içinde yer alacak.

ISTTA’nın projelerinden bazıları

600’den fazla yabancı turizmci katılımcıyı (hosted buyer)  Emitt’te ağırladı. ISTTA, EMITT kapsamında gerçekleştirilen ve yaklaşık 80 ülkeden 600’ün üzerinde seyahat acentası, tur operatörü ve turizm sektörü temsilcisinin (hosted buyer) fuar süresünce 7000 civarında iş görüşmesi yapmasına imkan sağladı. İstanbul Turizm Derneği, EMITT’te yaptığı sponsorlukla hosted buyerları 6. Salonda kurulan 600 metrekarelik standında buluşturdu.

ISTTA ayrıca Hosted Buyer’lara Pullman Istanbul Hotels Airport and Convention Center’da  gece düzenledi. Çanakkale ve 2018 Troia yılı tanıtımı vesilesi ile Çanakkaleli turizmcilere de destek vererek, Çanakkale turizmine de katkıda bulunarak sektörle işbirliği içerisinde olduklarını gösterdiler. ISTTA, katılımcılara derneğin tanıtım filmi ve  “Definitely Istanbul” sloganı ile hazırlanan görsel çalışmaları sundu.

Talep Rifai, İstanbul turizmine katkı sağlayacak

Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) daveti ile EMITT’in açılışına katılan Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü eski Genel Sekreteri Talep Rifai, ISTTA tarafından İstanbul’da ağırlandı. Toplantıda İstanbul’un tanıtımına ilişkin yapılacak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu, hazırlanan çalışmalar paylaşıldı. ISTTA, İstanbul turizminin tanıtımı için Talep Rifai’nin tecrübelerinden yararlanmak için zaman zaman bir araya gelme kararı aldı; Talep Rıfai bundan sonra ISTTA’nın gönüllü marka elçisi olarak destek vereceğini İstanbul’un sembolü olan LALE motifli ISTTA rozetini takarak başlattı.

Rusya, Çin ve Polonya’da İstanbul’u tanıtacak

ISTTA, İstanbul’un yurt dışındaki tanıtımları için de çalışmalarının startını verdi. ISTTA, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde TÜROFED’in koordinasyonunda Rusya Federasyonu, Çin ve Polonya’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Festivalleri’ne katılım kararı aldı. ISTTA, Türkiye turizmi için büyük önem taşıyan Türkiye Festivalleri’nde yüzbinlerce turist ile buluşacak.

Definitely Istanbul’u tüm dünya konuşacak

ISTTA, İstanbul’u tanıtmak amacıyla belirlediği “Definitely Istanbul” sloganı için mesleğinde dünyaca bilinen sanatçı, sporcu, yazar, doktor ve iş dünyası temsilcisi Türk vatandaşlarının katılımı ile çekecekleri tanıtım filmini dünya çapında gösterime sokmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayrıca İstanbul’a seyahat edecek yerli ve yabanci turistlere yönelik www.definetely.istanbul internet sitesinden yeme, içme, konaklama, sağlık, finans, yatırım, kültür ve sanat konularında hizmet verecek. ISTTA, bu kapsamda yurt dışındaki çeşitli etkinliklere katılacak. ISTTA, bu çalışma ile İstanbul’un turizm zenginliğini tüm dünyaya izleme fırsatı sunacak.

TÜROFED ile yoğun işbirliği

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan ve İstanbul turizminin tanıtımı için harekete geçen ISTTA’nın, ulusal ve uluslararası çalışmalarda birlikte hareket etmek ve güçbirliği yapmak amacı ile Türkiye Otelciler Federasyonu’na (TÜROFED) üye olarak katıldı.

Alman devi FVW’yı ağırlayacak

İstanbul Turizm Derneği, aynı zamanda Almanya’nın en büyük turizm medya kuruluşu FVW Medien ile TÜROFED’in Mart ayında yapacağı İstanbul 2018 Workshop’unun evsahipliğini de yapacak. Alman turizm otoritelerini ağırlayacak olan ISTTA, Almanya pazarına verdiği önemi de gözler önüne serecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön