Anasayfa » Etkinlikler » İşte Kış Aylarında İçinizi Isıtacak 6 Festival
Etkinlikler

İşte Kış Aylarında İçinizi Isıtacak 6 Festival

iste-kis-aylarinda-icinizi-isitacak-6-festival
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
12 Ocak 2016

Kış aylarında da festivaller dünyanın dört bir yanında sürüyor. Kimisi için yaz aylarının cıvıltısı olarak kabul edilse de, her yılın Ocak ve Şubat aylarında da birçok ülke rengarenk festival görüntülerine sahne oluyor. İşte hala kaçırmadığınız 6 festival…

Her mevsimin tadı ayrıdır. Bu nedenle kış festivallerini de takip ederek eğlenceli görüntülerin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Elbette eğlenmek için hava şartlarına takılmayanlar için birçok seçenek var.

O halde, iyi eğlenceler!

Amsterdam Işık Festivali / Hollanda

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenenbu etkinlik muhteşem bir ışık sistemi. Üstelik neredeyse 2 ay sürüyor. Kasım sonlarında başlayan etkinlik için Ocak sonuna kadar vaktiniz var.

limon_fest_tg

Limon Festivali

 

Limon Festivali / Fransa

Birbirinden ilginç festivaller saymakla bitmiyor. Fransa’nın Akdeniz kıyılarında düzenlenen Limon festivali kapsamında turunçgiller ile renkli tasarımlar yapılıyor.

Acele etmeyin henüz vaktiniz var. Festival şubat ortasında başlayıp mart başına kadar sürüyor.

Kar Bisikleti Festivali / İsviçre

Ocak sonundan bir etkinlik daha… Kış sporlarına ilgi duyuyorsanız, İsviçre Alpleri’nde Ocak ayının sonunda düzenlenen bu etkinliği kaçırmayın.

Binche Karnavalı / Belçika

Eğer değişik kostümlü festivallerden hoşlanıyorsanız, Belçika’nın Binche beldesinde düzenlenen bu festival tam size göre.

7-9 Şubat tarihleri arasında, maskeli ve kostümlü bu festivale katılabilirsiniz.

fest_binche_tg

Binche Karnavalı

Saranac Gölü Kış Karnavalı / New York, ABD

Dünyanın en popüler şehirlerinden biri olan New York’ta düzenlenen bu karnaval boyunca, birçok yarışma düzenleniyor. 31 Ocak’ta başlayıp 9 Şubat’a kadar devam eden renkli karnavalda, konserler de sizleri bekliyor.

Bon Soo Kış Karnavalı / Ontario, Kanada

Bon Soo Kış Karnavalı ise, 1964 yılından bu yana süren bir gelenek. Her yılın şubat ayında düzenlenen bu festival, Kanada’nın en büyük kış festivallerinden biri olarak biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Çin’in Harbin Uluslararası Kar ve Buz Festivali de en renkli kış festivalleri arasında listelenebilir. Buzdan yapılmış kaleleri, evleri ve heykelleri görebileceğiniz bu dev festival, şubat ayına kadar sürecek. Buzdan festivalin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER