Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » İşte Emirates’in 15 Milyon Dolarlık Reklam Filmi
Havayolları

İşte Emirates’in 15 Milyon Dolarlık Reklam Filmi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
25 Ekim 2017

Tanıtım çalışmaları için her yıl yüksek bütçeler ayıran Emirates Havayolları, bu kez de efsane müzik grubu Queen ve yeni çekim tekniklerine yer verilen 15 milyon dolarlık reklam filmi “A World of Good Times” ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

Reklam, PR ve diğer tanıtım çalışmaları, rekabetin kıyasıya yaşandığı seyahat sektörünün de kuşkusuz en önemli katalizörlerinden. Tanıtım çalışmalarına ayırdığı yüksek bütçelerle adından sıkça söz ettiren Emirates Havayolları, bu sene farklı bir reklam kampanyası ile küresel uçuş ağını ve uçak içi ürünlerini tanıtıyor. Queen’in ikonik parçası ‘Don’t stop me now’ ile hareketli ve eğlenceli bir çalışma ortaya koyan Emirates, reklam filmi ve kampanyası için 15 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı.
WATCH: Emirates new 15 million dollar promotional campaign

Reklam spotu; Emirates’in başlıca uçuş noktaları ve uçak içi özellikleri arasında kesintisiz geçişler yaparak “resim içinde resim” gösteren görsel bir hikâye anlatımı sunuyor. Bunu yaparken de akılcı bir kamera çekiminden yararlanıyor. Kampanyanın arka planında ise bilimsel bir araştırmada İngiliz listelerinin geçtiğimiz 50 yıl içindeki en fazla hareketlendiren ve iyi hissettiren şarkısı olduğu ortaya çıkan; İngiliz rock grubu Queen‘in “Don’t stop me now” şarkısı çalıyor. Reklam, Emirates’in dünyayı Dubai aracılığıyla nasıl birbirine bağladığını anlatarak Dubai’de sona eriyor.

“A World of Good Times” adı verilen yeni reklam filmi tüm dünyada gösterilmeye başlandı.

İşte o film…

Emirates Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Marka Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Boutros Boutros; yeni reklam kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada: “Emirates ve Dubai, her zaman ayrılamaz şekilde birbirine bağlı olmuştur. Her gün Emirates, Dubai’yi dünyaya bağlayan ve dünyayı Dubai üzerinden birbirine bağlayan 500’ün üzerinde uçuş gerçekleştiriyor. Emirates, ilk günden itibaren gururla ve düzenli bir şekilde merkezimizin tanıtımını yapıyor.”

Emirates Launches Brand New Multi-Million Dollar Worldwide Ad Campaign: Don't Stop Me Now

Ödüllü yönetmen Vaughan Arnell tarafından çekildi

Butros ayrıca: “Emirates olarak, insanların seyahat etmek ve dünyayı deneyimlemek için güçlü bir arzuya sahip olduğuna inanıyoruz. İnsanlar, ilham almak, keşfetmek ve eğlenmek isterler. İşte bu nedenle biz de insanlara seyahat etmenin heyecanını hatırlatmak istedik.  Bunun için de Queen şarkısını ve hem harekete geçiren hem de enerjik olan yaratıcı bir yaklaşımı kullanmayı seçtik” dedi.

Reklam filminin tekniği ile ilgili de bilgi veren Butros,  “Film kurum içinde geliştirildi ve kaleme alındı. Sonra da ödüllü yönetmen Vaughan Arnell tarafından filme çekildi. Kesintisiz kamera geçişleri, Jungle Book’un Oscar ödüllü özel efektlerini de yapan Londra’daki MPC’nin gelişmiş CGI (bilgisayar ürünü görüntü) çalışması ile desteklendi.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön