Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » İşte Dünyanın En Kalabalık Uçağı
Destinasyonlar

İşte Dünyanın En Kalabalık Uçağı

Beste Eşerler
Beste Eşerler
17 Kasım 2015

Lüks havacılık hizmetinde sektörün liderlerinden, Dubai merkezli Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait havayolu şirketi Emirates yeni Airbus A380 tipi uçağıyla yeni bir rekora imza atmaya hazırlanıyor: bugüne kadar en çok sayıda yolcusuyla en kalabalık uçak. Havayolu şirketinin bu girişiminin açıklaması geldikten sonra, şimdi de bu yeni uçak bir videoyla tanıtıldı. Birinci sınıf hizmetinde hatrı sayılır bir itibarı olan havayolu şirketi Emirates, bu kez de en iyi ekonomi sınıfı servisi için sınırları zorluyor, hem de olabilecek en fazla yolcuya.

Yolcular İçin Tasarlanmış En Büyük Uçak

Dünyanın en kalabalık uçağı Airbus A380, yaklaşık olarak 615 yolcu ve buna ek olarak kabin ekibini bünyesinde barındırabilirken bu son teknoloji ürünü havacılık devi, geçtiğimiz haftalarda Dubai Airshow kapsamında sektöre tanıtıldı. Emirates, daha önce uçakta bulunan 18 adet birinci sınıf koltuğu yerine 13 sırada 10’ar koltuk olacak şekilde toplamda 130 adet ekonomi koltuğu yerleştirdi.

iste-dunyanin-en-kalabalik-ucagi2_tg

Emirates A380 iç tasarımı

Bügüne kadar görülmüş en büyük yolcu uçağı olarak kabul edilen Emirates Airbus A380 tipi uçak, kalabalık uçuşlarda en yüksek konforu sunma konusunda da oldukça başarılı; zira havayolu şirketi business sınıfı uçuşları için kullandığı business lounge bölümünü bu uçakta ekonomi yolcularına ayırmış. Airbus A380’in tek olumsuz yönü ise koltuk mesafelerinin diğer Emirates uçaklarından biraz daha küçük olması; ama bu fark neredeyse fark edilemeyecek kadar az.

iste-dunyanin-en-kalabalik-ucagi3_tg

Dubai Airshow, Getty Images

Peki lüks havacılık servisini en yükseklerde yöneten bir havayolu şirketi neden kalabalık uçuş furyasına kapılma gereği hissediyor? Görünüşe göre Avrupa pazarındaki ivmesi her gün artan rekabet, Emirates’i de endişelendirmeye başlamış. Daha çok yolcu, havayolu şirketleri için hiç şüphesiz daha çok gelir kaynağı demek oluyor. Bunun için de havacılık devi Emirates, birçok havayolu şirketinin başvurduğu bu metodu kendine uyarlamış.

Dünyanın en kalabalık yolcu uçağı Emirates Airbus A380, önümüzdeki aydan itibaren Birleşik Arap Emirlikleri ve Danimarka arasında ilk uçuşlarına başlayacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön