Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Doğaseverler İçin En Yeşil Destinasyonlar! [Özel Haber]
Destinasyonlar

Doğaseverler İçin En Yeşil Destinasyonlar! [Özel Haber]

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
18 Temmuz 2015

Tatil için yeşil destinasyonlar en çok tercih edilenler arasında. Huzur ve sakinlik arayanlar için en yeşil destinasyonları listeledik. Hem zihninizi hem de bedeninizi iyileştirecek bu bölgeler, doğa vakit geçirme isteğinizi artıracak…

‘Ekoturizm’ veya diğer adıyla ‘Yeşil Turizm’ ABD’nin en popüler tatil seçeneklerinden biri olma özelliğini taşıyor. Tüm dünyada tatillerini geçirmek için yeşil yerler arayan insan sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Yaygınlaşan beton görüntüsüne rağmen, hala sığınabileceğimiz güzellikler ve kaliteli zaman geçirebileceğimiz yeşil alanlar bulunuyor elbet…

Peki siz hangi yeşil destinasyonda huzur bulmak istersiniz?

Daintree Yağmur Ormanı / Avustralya

Yıllık yağış tutarı 1500 ile 2000 mm arasında değişen yağmur ormanlarının en önemlisi Avustralya’da bulunan Daintree. Yeşilsever tatilciler için doğa ile başbaşa kalabileceği bir seçenek olan Daintree yağmur ormanı 1200 metrekarelik alana sahip.

Avustralya’da bulunan yağmur ormanı, dünya üzerinde en uzun süreli ayakta kalan yağmur ormanı olma unvanını taşıyor.  135 milyon yaşındaki orman, yıl boyunca yüksek nem, yüksek sıcaklık ve yağışı buluşturan nokta. Queensland ıslak tropik bölgesinin bir parçası olan Daintree yağmur ormanı, tropikal meyve ağaçlarını görebileceğiniz bir iklime sahip.

Kenya

En egzotik seyahat noktalarından biri de Kenya. Hint Okyanusu’nun kıyısında bulunan Afrika ülkesinin turizmi, geniş ovalardaki yaban hayatın safarilerine dayalı. Dünyanın en büyük doğal zenginliği ile ödüllendirilen ülke, yeşil seyahat noktalarının en popülerlerinden biri olarak gösteriliyor. Malindi’nin mercan resifleri ve berrak sulu plajları ülkenin eşsiz doğal güzellikleri arasında başı çekiyor.

Yeşil seyahat listenize ekleyebileceğiniz Kenya’da görmeniz gereken yaklaşık 50 milli park mevcut. Nairobi, Nakuru Gölü, Amboseli, Kora ve Mount Kenya milli parkları en popüler ulusal parklar olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Kostarika

Çevre dostu otelleri ile ünlü Kostarika’da, kırsal alanları ziyaret etmek, trekking ve kuş gözlemciliği gibi faaliyetlere katılabilirsiniz.

Yeşil destinasyonlar arasında yer alabilecek kadar yeşile sahip olan ülkede bolca plaj da bulunuyor. Yaklaşık 330 bin turiste ulaştığı 1988 yılından itibaren turizm merkezi olarak ön plana çıkan Orta Amerika ülkesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alabilecek bir güzelliğe sahip.

Galapagos Adaları / Ekvador

Colón Takımadaları olarak da bilinen Galapagos Adaları, Büyük Okyanus’un doğusunda bulunan Ekvador’a bağlı adalardan oluşuyor. Güney Amerika kıtasının 1000 km batısında yer alan Galapagos Adaları, 1978 yılında Dünya Kültür Mirası listesine dahil edildi.

Doğal alanların başında gelen adalar, ekolojik anlamda hassas bir bölge olması nedeniyle sıkı koruma önlemleri altında takip ediliyor.

Ekvador’a bağlı kara parçaları olarak tanımlanabilecek adalar, toplamda 50 bin km karelik alana sahip. Isabela, Pinta, Sante Fe, Santa Cruz, San Salvador, Fernandina, San Cristobal, Floerana, Marchena, Espanola, Genovesa, Pinzon, Darwin ve Wolf olmak üzere 14 adadan oluşan takımadalara ek olarak 8 küçük ada ve 40 minik adacık bulunuyor.

Yeni Zelanda

Dünyanın en güzel yeşil destinasyonlarından biri olan Yeni Zelanda, dağları, yoğun yağmur ormanları ve eşsiz manzaraları ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Okyanusya’daki Güney Pasifik adaları arasında, Avustralya’nın bin 500 km kadar güney doğusunda bulunan ülkenin çevreye duyarlı hükümeti sayesinde ülkenin flora ve faunası korundu.

Görmeniz gereken yeşil destinasyonlar arasında yer alan ülkede, yürüyüşe çıkmak için Yeni Zelanda Abel Tasman Ulusal Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Ülkenin en önemli turistik yerleri arasındaki Coromandel Yarımadası beyaz ve altın kumlu plajları ile ünlü. Doğal hayatın en güzel hallerini görebileceğiniz Bay Islands kıyılarında ise, yunuslar, penguenler, balinalar ve diğer deniz hayvanlarını bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön