Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » İşte Bütçenize Uygun Tatil Bölgeleri
Destinasyonlar

İşte Bütçenize Uygun Tatil Bölgeleri

İşte Bütçenizi Zorlamayacak Tatil Bölgeleri
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
24 Ağustos 2015

Tatil araştırmaları sırasında, destinasyonun bütçeye uygunluğı büyük önem taşıyor. Yapmak istediğiniz bir çok etkinliğe yol ve etkinlik masrafları eklendiğinde bütçeyi zorlayabiliyor. Sizler için bütçenize en uygun tatil bölgelerini derledik.

Hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendireceğiniz tatiller için ne kadar araştırma yaparsanız yapın kafa karışıklığınızı gideremiyorsanız, bir de bu destinasyonlara göz atmanızı öneriyoruz. Uygun fiyatlı tatil bölgelerini bilerek yapacağınız planlarda, katılacağınız aktivitelere daha fazla bütçe ayırabilirsiniz.

İşte bütçenize uygun tatil mekanları:

Avşa / Marmara Denizi

Marmara Denizi’nde bulunan Avşa Adası, İstanbul’a deniz otobüsüyle yaklaşık 3 saat sürüyor. Ege havasını hissedeceğiniz bu adada, hiç beklemediğiniz kadar uygun fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Adada pansiyonların yanı sıra, tatilciler için kamp alanları da bulunuyor.

Enez / Edirne

Edirne ilinde bulunan bir tatil bölgesi. Temizliğine hayran kalacağınız bu tatil yöresinde, hem tatil yapacaksınız, hem de Cenovalılardan kalma surlara ve Bizans Kiliselerine şahit olacaksınız.

Tarihi Enez’in kazı ve araştırmalar ile ortaya çıkarılan şarap mahzenleri, bazilika ve şapeller ile Roma ve Osmanlı dönemi nekropolleri gibi mimari kalıntılar görmeniz gerekenler arasında. Kalkınma çalışmaları devam eden bölgenin, zamanla turistik öneminin artacağı belirtiliyor.

Erdek / Balıkesir

Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir tatil adresi olarak Erdek de ön plana çıkan bir tatil yöresi. Marmara Denizi’ne uzanan bu tatil merkezine Avşa tatillerinizde tekneler ile günübirlik de ulaşım sağlayabilirsiniz. Erdek, Antik kentleri ve Açık hava müzesinin yanı sıra denizi ve kumsalı ile kaliteli bir turizm merkezi.

Akçay / Balıkesir

Ege’nin mavi suları, tatil hayallerinizi süslüyor, biliyoruz.  Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay, muhteşem doğası ve güzel sahilleri ile hem uygun hem de doğa ile iç içe olabileceğiniz bir adres. Kuzey Ege’nin incisi Akçay, uygun fiyatlı tatilleriniz için Kazdağları’nın yemyeşil doğasına hayran kalacağınız tatil bölgesi. Tatile gittiğinizde, Kaz Dağları’nın simgesi haline gelen Sarı Kız’ın heykeli ile fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Ağva / İstanbul

En uygun tatil merkezleri arasında sıralayacağımız bir diğer adres ile İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken ve haftasonu tatilcilerinin gözdesi haline gelen Ağva. Yeşilçay ve Göksu derelerinin ortasında, yeşilin bir çok tonunu görebileceğiniz bu adres, İstanbul’a hem bu kadar yakın olup hem de doğallığını koruyabilen ender yerlerden biri.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön