Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » İşte Bisikletinizi Alıp Keşfe Çıkabileceğiniz Şehirler
Destinasyonlar

İşte Bisikletinizi Alıp Keşfe Çıkabileceğiniz Şehirler

iste-bisikletinizi-alip-kesfe-cikabileceginiz-sehirler
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
21 Aralık 2015

Gittiğiniz şehirlerde ulaşımın en kolayını seçmek için o şehri iyi tanımanız gerek. Bazen tüm şehir metro ile donatılmış olsa da, bisiklet ile ulaşım en güzelidir. İşte o şehirler…

Bisikletinize atlayıp, gideceğiniz yere ulaşabilmeyi başarabilmek aslında bir hayal değil. Aklınızdan geçen dünya şehirlerini okur gibiyim.

Çekilmez trafiği bulunan şehirlerde, hayatı biraz olsun kolaylaştırmak mümkün. Tabi yolcuların ve sürücülerin de bisikletin de bir ulaşım aracı olduğuna saygısı varsa… Bahsettiğimiz şehirler arasında bisiklet kullanıcılarını tehdit eden bilinçsiz sürücülerin yanı sıra, trafikte bisikletlilerin de bir tehdit olarak görüldüğü İstanbul elbette yok.

Bu şehirleri şirin bisikletiniz ile keşfe çıkabilirsiniz:

Amsterdam / Hollanda

Keyifli bir bisiklet yolculuğunu destekleyici şehirler listesinin en başında elbette ki Amsterdam var. Bir çok araştırma ile tescillenmiş olan bir durum bu. Hollanda’nın başkenti Amsterdam için bisiklet vazgeçmilmez bir ulaşım aracı.

Şehirde kabul edilmiş bir durum olduğu için, bilinçsiz sürücü ve yayalarla karşılaşmayacaksınız. Keyfini sürün…

amsterdam_tg

Amsterdam

Virginia Beach / VA / ABD

ABD’nin Virginia eyaletinin Virginia Beach şehri, tam bir bisiklet şehri. Sessiz, sakin ve huzurlu bu şehirde, bir bisiklet edinerek her yeri gezebilirsiniz. Çünkü bu küçük şehirde sizin gibi bu ulaşımı seçen insanlar çoğunlukta.

virginia_beach_tg

Virginia Beach

New York / ABD

New York’un trafik yoğunluğunun İstanbul’dan çok daha fazla olduğu bir gerçek. Ancak bu şehirde bisiklet ile ulaşım, İstanbul’dakinden daha kolay. Metro hattı şehrin her yanını donatmış olsa da, New York’ta bisiklet keyfinin yeri ayrı.

centralpark_tg

Central Park

Yoğunluk nedeniyle bisiklet kullanımına uygun olmadığı düşünülse de durum tam tersi. Bu şehir bisikletiniz ile keşfe çıkmanız için ideal. Bazı yerler yalnızca bisiklet için ayrılmış. Bu da kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Şehrin göbeğinde bisikletiniz ile Central Park’ın keşfine doyamayacaksınız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön