Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » İşte Avrupa’nın En Popüler Şehirleri
Destinasyonlar

İşte Avrupa’nın En Popüler Şehirleri

iste-avrupanin-en-populer-sehirleri

Avrupa’da şehir gezilerinin ciddi oranda artış göstermesi, küresel seyahat artışını ikiye katladı. Fransa’nın başkenti Paris, İngiltere’nin başkenti Londra ve Almanya’nın başkenti Berlin, Avrupa’nın en popüler şehirleri listesinin ilk üçünü oluşturuyor.

IPK International tarafından yapılan ‘World Travel Monitor’ araştırmasına göre, Avrupa’da şehir gezilerinde patlama yaşandı. Araştırmadan elde edilen verilere göre, hiçbir seyahat türünde şehir gezilerinde olduğu kadar artış görülmedi. Avrupa dışındaki şehir gezileri de artış trendine dahil. New York listenin onuncu sırasında yer alıyor.

2014 yılında 70 milyon Avrupalı uluslar arası şehir seyahatine çıktı. Toplamda 400 milyon geceleme yapıldı. 2007 yılının verilerine bakıldığında 7 yılda yüzde 60’lık bir büyüme kaydedildiği görülüyor. Ortalama yıllık büyüme ise yüzde 7 olarak kaydedildi.

Avrupa’daki seyahatlerin yüzde 75’i şehir gezilerinden oluşuyor. Avrupa’nın en popüler ülkelerine bakıldığında, Almanya ilk sırada yer alıyor.  2007 yılından bu yana Almanya’da yapılan şehir gezileri yüzde 94 oranında artış gösterdi. En popüler diğer ülkeler, İngiltere, Fransa, İspanya ve İtalya şeklinde sıralanırken, son yıllarda daha çok ilgi gören Avusturya ise listenin altıncı sırasında yer alıyor.

En Çok Şehir Gezisi Yapılan Avrupa’nın En Popüler Şehirleri

Londra

İngiltere’nin başkenti Londra, şehir turizmi sıralamasında en başta yer alıyor.

londra_tg_global

Londra

Paris

Fransa’nın başkenti Paris ise, Avrupa’nın en popüler ikinci şehri.

paris_Tg

Paris

Berlin

Avrupa’nın en popüler ülkesi olan Almanya’nın başkenti Berlin, Avrupa’nın en popüler şehirleri arasında.

berlin_tg

Berlin

Barselona

barcelona_tg

Barcelona

Prag

prag_tg

Prag

Amsterdam

amsterdam_tg

Amsterdam

Viyana

viyana_tg

Viyana

Roma

roma_tg

Roma

Munih

munih_tg

Munih

New York

new_york_tg

New York

Şehir gezilerindeki zaman değişikliği hakkında da bilgiler veren araştırmaya göre, 2007 yılında her üç şehir gezisinden ikisi yaz sezonunda yapılırken, artık bu oran yüzde 52 civarında. Nisan, Mayıs, Ağustos ve Eylül, en çok seyahat edilen aylar olarak listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön