Anasayfa » Güncel » İstanbul Yeni Havalimanı Oteline Kavuşuyor
Güncel

İstanbul Yeni Havalimanı Oteline Kavuşuyor

İstanbul Yeni Havalimanı Oteline Kavuşuyor
Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
22 Haziran 2015

Hilton Worldwide, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ekonomi sınıfında hizmet veren Hampton by Hilton markasına ait bir otelin açılmasına ilişkin franchise sözleşmesiyle Türkiye’deki portföyünü genişletecek.

2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanan Hampton by Hilton Sabiha Gökçen Airport, otel sahibi MVK Yapı ve San. Gayrimenkul Yatırım Tic. A.Ş. ile imzalanan franchise sözleşmesi uyarınca işletilecek. İnşaatı devam eden tesis 148 odalı olacak.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon konuyla ilgili olarak, “Türkiye’deki ilk havaalanı otelimizin, Hilton Garden Inn Istanbul Ataturk Airport’un açılmasından sonra, bu yeni sözleşme de Hampton by Hilton markamıza İstanbul’un kilit ulaşım noktalarından birinde hizmet verme olanağı sağlayacak. Son olarak Mastercard Global Hedef Şehirler Endeksi 2015’te beşinci sırada bulunan İstanbul’un dünyadaki önemi artmaya devam ediyor. Bizler de konuklarımızı Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport’ta ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”dedi.

Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport, Osmanlı Bulvarı ile Millet Caddesi’nin kesiştiği noktada, 2009’da 6,6 milyon olan yolcu sayısı 2014’e kadar üç kattan fazla artarak 23.6 milyona ulaşan havalimanına 1,5 km mesafede yer alacak.

Hilton Worldwide Focused Service ve Hampton by Hilton Marka Yönetimi Dünya Başkanı Phil Cordell, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Hampton by Hilton, Türkiye’yi ister iş ister eğlence amacıyla ziyaret eden tüm konuklarına iyi bir uyku, güler yüzlü servis ve zengin dinlenme alanları gibi pek çok olağanüstü hizmet içeren mükemmel bir paket sunuyor. Değer politikamız uluslararası büyümemizin anahtarı oldu ve artık konuklarımız ABD dışında faaliyet gösteren 100’den fazla otelimiz arasından seçim yapabiliyor. İstanbul’da Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport’a ‘Aramıza hoş geldin’ demekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön