Anasayfa » Etkinlikler » İstanbul Uluslararası İşbirliği Zirvesi Başlıyor!
Etkinlikler

İstanbul Uluslararası İşbirliği Zirvesi Başlıyor!

Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
28 Mayıs 2015

Uluslararası Yatırımcılar, Türkiye’ye yatırım için geliyor. İstanbul Uluslararası İşbirliği Zirvesi 30 Mayıs’ta Ataköy Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.

AB ve BM’ye akredite olan Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW Türkiye) ve Avrupa Konseyi’ne akredite Avrupa İşadamları Kulübü (European Business Club Association-EBCA)’nün Başkanı Zbisgniew Roch ile birlikte düzenledikleri, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın Desteklediği İstanbul Uluslararası İşbirliği Zirvesi 30 Mayıs’ta  Ataköy Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.

Zirve’ye; TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, Kıbrıs Türk Toplumu Başmüzakerecisi Özdil Nami, Türk Hava Yolları Başkanı İlker Aycı, Kongo Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, Elektrik Piyasası Düzenleme Kurulu Başkan Yardımcısı Ümit Kaynak, Başbakan Başmüşaviri Abdülkadir Özkan, Cumhurbaşkanı eski Özel Danışmanı Ali İhsan Arslan Arap-Türk İş Konseyi Başkanı, Mohamed Yousef gibi pek çok önemli isimler katılacak.

Avrupalı, Amerikalı, Ortadoğulu Körfez Şirketleri Başkan ve üst düzey yöneticileri; Türkiye’de başta enerji ve inşaat olmak üzere, Teknoloji, Ar-Ge, Eğitim, Sağlık, Turizm, Finans, Fon Yönetimi, tarım konularında Türk Yatırımcıları ile “İkili Görüşmeler” yaparak, Türkiye’deki yatırım olanaklarını değerlendirecekler.

Organizasyon Komitesi Başkanı ve DMW Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik; ilk kez düzenlenen İstanbul Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi’ne İşadamları ve Yatırımcılar  haricinde Bakanlar, Üst Düzey Bürokratlar, Büyükelçiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Akademisyenler ve Üniversitelerin de katılacağını açıkladı.

Bozçelik, “Bu eşsiz fırsat; Türkiye ekonomisine yön veren Katılımcılar için iyi bir “Referans” olacaktır. İşadamları, bu Zirve’de elde edecekleri görüşme ve kazanımları fırsata çevirerek, yeni yatırım ve proje finans imkanı ile güçlü yatırımcılarla ortaklık kurma şansını yakalanacak” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön