Anasayfa » Güncel » İş Seyahati Rutininden Sizi Çekip Çıkaracak Öneriler
Güncel

İş Seyahati Rutininden Sizi Çekip Çıkaracak Öneriler

is-seyahati-rutininden-sizi-cekip-cikaracak-oneriler
Beste Eşerler
Beste Eşerler
6 Ocak 2016

 

Seyahatin var olabilecek en kötü taraflarından biri de şüphesiz kimi zaman bunu iş kapsamında yapmak zorunda kalmaktır. Bunun sebebi ise gittiğiniz destinasyonun saklı kalmış güzelliklerini keşfetmek yerine yaptığınız şey otelde ya da şirkette kalıp seyahat sebebinizin geleceğini tartışmak zorunda olmaktır. Ancak yine de iş seyahati yapanlar için onu daha eğlenceli hale getirecek bazı öneriler de yok değil; işte bunlardan bazıları…

 

Bugüne kadar iş seyahati maceralarınızı yalnızca ‘iş’ için yapmışsanız bile bu geçmişi geride bırakın ve bir sonraki fırsatınızı nasıl değerlendireceğinizi düşünmeye başlayın. İki farklı süreci –iş ve seyahat- aslında göründüğü kadar zor olmayabilir. O zaman hem eğlenin hem de Dünya’yı kurtarın… Bol şans!

is-seyahati-rutininden-sizi-cekip-cikaracak-oneriler1_tg

Eğlenin

Ne olursa olsun eğlenebilmek önemli

Evet, mevzu bahis iş seyahati olunca eğlenmeyi düşünmek yersiz bir ayrıntı gibi geliyor; doğru! Ancak yine de kendiniz için ayırabileceğiniz boş bir vakit muhakkak olacaktır. O zaman siz de bu zaman diliminde keyif alacağınız bir etkinliği belirleyin ve katılın!

 

Sportif biri olduğunuz gerçeğini atlamayın

İşte bu yüzden iş seyahati yaparken bavulunuza atacağınız ilk şey spor ayakkabılarınız –ve tabi kıyafetler-. Bu rahat parçalar aynı zamanda şehri keşfederken rahatınızdan ödün verdirmeyecek.

is-seyahati-rutininden-sizi-cekip-cikaracak-oneriler2_tg

Teknolojiyi unutun

Herhangi bir teknolojik üründen olabildiğince uzak kalın

Bu öneri iş seyahati sırasında sahip olduğunuz özgür zaman dilimini yalnızca kendiniz için ayırmanı adına bire bir! Zaten tüm gün tüm gayretinizle çalışıyorsunuz; o zaman neden akşam da maillerinizi kontrol etmek zorunda hissedesiniz i kendinizi? Çıkın ve etrafta neler var keşfedin!

 

Yemek yemek için vakit ayırın

En iyi restoranları gitmeden önce belirleyin ve yerel mutfağın tadını çıkarın. Gurme seyahati bile kendi başına bir seyahat çeşidi olabilirken, sizin de şansınız varsa her şeyi tadın.

is-seyahati-rutininden-sizi-cekip-cikaracak-oneriler3_tg

Vaktinizi iyi değerlendirin

Uçuşlarınız arasındaki zaman diliminden faydalanın

Eğer business lounge bölümüne erişim hakkınız varsa –ki business bilet alanlar ve bazı özel koşulları karşılayan yolcular için sağlanan bir servistir-. O zaman burada bir sonraki uçuşu beklemek ve beklerken içeceğinizi yudumlayıp biraz rahatlamak hiç de fena bir fikir değil!

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön